Суддя зобов’язав Трампа сплатити 83 мільйони доларів Джин Керрол за наклеп

У п’ятницю присяжні у Нью-Йорку постановили, що Трамп має виплатити Джин Керрол 83,3 мільйона доларів як компенсацію за завдану їй шкоду. Ця сума значно перевищує 10 мільйонів доларів, яких вимагала сама Керрол. Раніше колишнього президента було визнано винним у сексуальному насильстві щодо письменниці Керрол.

Реакція Трампа

Колишній президент майже відразу ж розлютився, назвавши рішення суду «смішним» та пообіцявши подати апеляцію. Він залишив залу суду до оголошення вироку та повернувся лише для виступів сторін. За словами Трампа, таке рішення суперечить американській справедливості.

Зміст вердикту

У вердикті присяжних зазначено, що експрезидент має сплатити 65 мільйонів доларів як штраф, 7,3 мільйона доларів – як компенсацію моральної шкоди, а також 11 мільйонів доларів на програму відновлення репутації Керрол. Таке рішення прийнято через те, що Трамп свідомо та злісно шкодив репутації Керрол численними публічними заявами.

Попередні судові рішення

Раніше в окремій цивільній справі федеральний суд Нью-Йорка вже визнав Трампа винним у сексуальному насильстві над Керрол. Крім того, під час слухання цієї справи суд обмежив можливості Трампа коментувати ситуацію, аби запобігти його звичці публічно принижувати сторони процесу. Проте це не завадило Трампу продовжувати коментувати ситуацію в мережі Truth Social, атакуючи Керрол та представників суду.

Причина та наслідки

Не дивлячись на те, що Трампу не обов’язково було бути присутнім на слуханнях чи давати свідчення, він використовував цю ситуацію для привернення уваги ЗМІ та посилення своїх тверджень про те, що щодо нього ведеться «полювання на відьом». Адже Трамп вже розпочав передвиборчу кампанію як кандидат на пост президента США у 2024 році. Тож зараз його мета – повернутися до Білого дому.

За інформацією видання CBS News

Читати також:

Експрезидента США Дональда Трампа визнали винним у сексуальних домаганнях

Світлина: ANGELA WEISS/AFP VIA GETTY IMAGES

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *