Незвичайна вагітність самки ската в океанаріумі Північної Кароліни

У місті Гендерсонвілль, штат Північна Кароліна, сталося дивне явище — самка ската хвостокола атлантичного в місцевому океанаріумі завагітніла, хоча там немає самців її виду.

Перші ознаки вагітності помітили ще у вересні минулого року. Спочатку працівники океанаріума припустили, що це пухлини, але ветеринар згодом підтвердив — що це ембріони майбутнього потомства. Про це повідомляє Voice of America.

Партеногенез, тобто розмноження без запліднення, зустрічається дуже рідко серед хребетних. Проте у деяких видів скатів задокументовані поодинокі такі випадки. Саме ця гіпотеза спочатку видалася найбільш імовірною.

Однак доглядачі акваріума зауважили, що акули в тому ж резервуарі проявляли до ската агресію, схожу на поведінку під час парування. Оскільки акули й скати генетично досить близькі, гібридизація між ними теж можлива, хоч і зустрічається вкрай рідко.

Тож наразі існує ймовірність, що батьком ембріонів у ската є один з самців акул. Генетичні ДНК-тести після народження потомства допоможуть остаточно з’ясувати, яке з рідкісних репродуктивних явищ відбулося в акваріумі.

Подібна вагітність без самця привертає пильну увагу науковців-біологів та генетиків. Вони сподіваються дослідити феномен партеногенезу на цьому унікальному випадку.

Народження незвичайних ембріонів ската очікується вже найближчими днями. Працівники океанаріума та вчені готуються до появи унікального потомства та подальшого вивчення його генетичних особливостей.

Читати також:

Блогери «Хлопці з Глейдс» упіймали найдовшого пітона Флориди (+Відео)

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *