TikTok під загрозою заборони у США

Найпопулярніший у світі відеосервіс TikTok опинився під прицілом американських законодавців через побоювання, що він може передавати персональні дані користувачів китайській владі.

Палата представників Конгресу США проголосувала за припинення роботи додатка на території країни, якщо протягом 6 місяців його власник ByteDance не продасть сервіс компанії, що не пов’язана з Китаєм.

Загроза заборони викликала бурхливу реакцію – як з боку прихильників TikTok, так і його критиків. Прибічники вбачають у можливому обмеженні порушення свободи слова, тоді як опоненти наполягають на необхідності захисту національної безпеки. Представники китайського уряду вже висловили невдоволення потенційними санкціями проти іноземної компанії.

Керівництво ByteDance запевняє, що докладало значних зусиль для захисту даних користувачів та унезалежнення платформи від маніпуляцій ззовні. Втім, американські експерти застерігають: заборона TikTok не вирішить системної проблеми браку законодавчого захисту персональних даних в інтернеті.

Для численної армії блогерів, які заробляють на TikTok, потенційні обмеження стануть потужним ударом. Власниця популярного акаунту з Техасу Шира зізнається, що втратить чималу частку доходів у разі блокування платформи.

Реалізація погрози заборонити TikTok видається доволі проблематичною. Використання VPN-сервісів може зробити заходи неефективними. Проте, сама дискусія навколо сервісу вказує на гостру потребу посилення законодавчого регулювання конфіденційності даних, наголошують фахівці.

За інформацією Voice of America

Читати також:

Палата представників США ухвалила законопроєкт про відокремлення TikTok від материнської компанії ByteDance

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *