Палата представників США ухвалила законопроєкт про відокремлення TikTok від материнської компанії ByteDance

Палата представників Конгресу США у середу схвалила законопроєкт, який зобов’язує популярний відеосервіс TikTok або відокремитися від своєї материнської компанії ByteDance, що належить Китаю, або продати американську версію додатка.

Згідно з двопартійним законопроєктом «Про захист американців від застосунків, контрольованих іноземними супротивниками», TikTok отримає шість місяців на те, щоб позбутися іноземного контролю — зокрема, ByteDance має відмовитися від володіння додатком. В іншому випадку TikTok буде вилучено з американських магазинів мобільних додатків.

«Єдине, що має зробити TikTok — відокремитися від ByteDance, яка контролюється Комуністичною партією Китаю. Проте, якщо TikTok вирішить не позбуватися цього контролю, застосунок більше не буде доступним в США. Але звинувачувати TikTok зможе лише саму себе», — заявили ініціатори законопроєкту.

В американському уряді та Конгресі вже давно лунають занепокоєння через можливе використання TikTok для збору персональних даних американців і передачу їх китайській владі. Компанія ці звинувачення послідовно відкидає.

Результати голосування, скриншот з відео House TV

Водночас деякі законодавці вбачають ризик, що алгоритм TikTok може використовуватися Пекіном для поширення пропаганди. Хоча експерти поки не виявили неспростовних доказів такої діяльності.

Рішення Палати представників отримало широку двопартійну підтримку, попри заклики багатьох американців не позбавляти їх доступу до популярної соцмережі. Водночас законопроєкт може зустріти опір у контрольованому демократами Сенаті.

Зокрема, низка сенаторів висловлює сумніви щодо конституційності цільового обмеження конкретного застосунку. Як альтернативу, пропонується прийняти ширший закон про регулювання додатків, які збирають персональні дані.

Загалом питання безпеки TikTok залишається дискусійним і вимагає ретельного аналізу потенційних загроз та наслідків рішення про заборону чи продаж популярної соцмережі.

Джерело: CNN

Читати також:

Байден готовий підписати законопроєкт про обмеження для ТікТока

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *