Історичне шахрайство: прокурори вимагають для Сема Бенкмана-Фріда від 40 до 50 років в’язниці

Федеральні прокурори у Нью-Йорку закликали суддю призначити засновнику криптобіржі FTX Сему Бенкману-Фріду від 40 до 50 років ув’язнення за те, що вони назвали «історичним шахрайством» у сфері криптовалют.

32-річний Бенкман-Фрід постане перед судом 28 березня після того, як у листопаді його визнали винним у шахрайстві та змові. Прокурори стверджують, що протягом 2017-2022 років він завдав збитків клієнтам та інвесторам FTX і пов’язаних з нею компаній щонайменше на $10 млрд.

У поданні до суду прокурори схарактеризували злочини Бенкмана-Фріда як «одне з найбільших фінансових шахрайств в історії, ймовірно, найбільше за останнє десятиліття». Вони нагадали про його незаконні політичні внески понад $100 млн та хабарі китайським чиновникам на $150 млн.

«Після банкрутства FTX і арешту Бенкман-Фрід ухилявся від відповідальності, перекладав провину на ринкові події та інших осіб, намагався впливати на свідків і неодноразово давав неправдиві свідчення під присягою», — йдеться у документі.

Два тижні тому адвокати Бенкмана-Фріда заперечували проти рекомендації призначити їхньому підзахисному 100 років ув’язнення, вважаючи такий термін «огидним і варварським». Натомість вони просили суддю обмежитися 5-6,5 роками, посилаючись на медичні проблеми клієнта та його наміри вдосконалювати світ через криптобіржу.

«Сем — не той «геній зла», яким його зображують ЗМІ, і не жадібний злочинець, про якого говорили на суді», — наполягали захисники.

Раптове банкрутство FTX у листопаді 2022 року похитнуло всю криптоіндустрію, випаривши мільярди доларів статків клієнтів. Колишня працівниця біржі Наталі Тьєн розповіла, що відвідування суду над її колишнім босом стало своєрідною терапією після місяців розчарування та депресії через крах імперії Бенкмана-Фріда.

Джерело: CBS News

Читати також:

Засновника криптобіржі FTX визнали винним у шахрайстві

Засновника FTX звільнили під найбільшу заставу в історії США

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *