У Польщі почав діяти перший постійний гарнізон американської армії

На території Польщі почав діяти перший постійний гарнізон армії США. Про це у вівторок, 21 березня заявив віцепрем’єр, міністр національної оборони РП Маріуш Блащак.

Міністр висловив задоволення з приводу того, що постійна присутність армії США в Польщі стає фактом. Нині в країні розміщено понад 10 000 американських військовослужбовців.

Церемонія перетворення американської територіальної групи підтримки Польщі (ASG-P) на польський гарнізон армії США (USAG-P.) у таборі Костюшко в Познані /Фото: Якуб Качмарчик / PAP

«Відсьогодні починає діяти гарнізон у Познані», — заявив глава польського Міноборони на урочистій церемонії відкриття. «Цього року, окрім танків Abrams, польська армія також отримає систему HIMARS. Patriot вже є. Наступного року ми отримаємо перший літак F-35. Ми все ще ведемо переговори про іншу військову техніку. Наша мета — досягти оперативної сумісності зі збройними силами США», — додав політик.

Раніше на території республіки діяла регіональна група підтримки (Area Support Group Poland). Внаслідок її реорганізації в Познані з’явився гарнізон Збройних сил США. Його було створено за рішенням президента США Джо Байдена.

До завдань військової частини входить інфраструктурне забезпечення американських солдатів, а також керівництво та управління передовими форпостами армії США на території Польщі.

Це восьмий подібний підрозділ американських сил у Європі», – уточнює польське Міноборони.

Передове командування 5-го армійського корпусу США, яке діє на території Польщі з 2020 року, у липні 2022 року отримало назву «Табір Костюшка». Його основним завданням є координація дій та керівництво сухопутними військами США в Європі, оперативне планування, а також співпраця та синхронізація операцій сил США.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У Польщі почав діяти перший постійний гарнізон американської армії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *