У США дозволили голосувати людям без громадянства

У США жителі без американського громадянства можуть голосувати під час виборів. Щоправда, поки що лише на локальних виборах у Нью-Йорку.

Про це повідомляє abcNews.

Нову постанову затвердила міська рада Нью-Йорка. Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо заявив, що не накладатиме на рішення міської ради вето. Проте він залишається на посаді лише до 31 грудня – у перший день нового року посаду мера обійме Ерік Адамс.

Адамс, в свою чергу, висловився на підтримку права власників грін-карт брати участь у місцевих виборах, зрівнявши їх у правах з громадянами США.

Передбачається, що 9 січня 2023 року у виборах у Нью-Йорку зможуть взяти участь 800 тис. жителів мегаполісу, які мають грін-карту або дозвіл на роботу. Це рекорд для муніципалітету США за кількістю осіб без американського громадянства з правом голосу.

Раніше аналогічна постанова була запроваджена у більш скромних масштабах у низці американських міст у штатах Мен, Іллінойс і Массачусетс, щоб органи влади, що обираються, більш повно зображали міську демографію.

Нелегальні мігранти, які не мають законного права перебувати у США, голосувати на місцевих виборах не зможуть.

Водночас, в інших штатах запроваджуються заборони на голосування осіб без американського громадянства. Зокрема, відповідні поправки були ухвалені минулого року у Колорадо, Флориді та Алабамі. Заборона також діє у Північній Дакоті та Аризоні.


Світлина: Shutterstock


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *