WSJ: 10 000 українців у США з квітня можуть стати нелегальними мігрантами

У США близько 10 000 українців із квітня можуть стати нелегальними мігрантами.

Про це повідомляє видання Wall Street Journal (WSJ).

Газета пояснює, що біженцям з України, що проживають у США, «неминуче загрожує втрата легального статусу, оскільки вони в’їхали в країну в короткий проміжок часу» — коли уряд країни «не мав довгострокового плану щодо їх прийому».

Ще навесні минулого року видання попереджало, що біженці з України в США можуть зіштовхнутися з труднощами при в’їзді до країни, попри обіцянку американської влади прийняти 100 000 українців. Як приклад, газета нагадала, що 16 000 афганців у 2021 році подали заявки на в’їзд до США за пріоритетною програмою, але так і не потрапили до країни.

Так, українці, які прибули до США до 11 квітня 2022 року, підпали під програму надання статусу тимчасового захисту TPS, який можна легко оновити. А з 21 квітня влада ввела в дію програму Uniting for Ukraine, за якою біженці можуть жити та працювати у Штатах протягом двох років з моменту в’їзду до країни. Однак українці, які потрапили в 10-денний період між двома програмами, отримали дозвіл на проживання в США терміном на 1 рік, і він незабаром закінчується, а влада досі не оголосила про їхнє продовження», — зазначає газета.

Повідомлялося, що труднощі в українців можуть виникнути через суворі вимоги влади США до мігрантів, які в’їжджають до країни та через ряд системних недоробок. Але є надія, що у випадку з Україною адміністрація Байдена піде іншим шляхом і узгодить механізм, який розв’яже цю проблему.

Світлина з відкритих джерел (скриншот)

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “WSJ: 10 000 українців у США з квітня можуть стати нелегальними мігрантами

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *