CNN: російські нафтові танкери зникають із радарів

Російські танкери, що перевозять нафту та нафтопродукти, все частіше відключають системи стеження та пропадають з радарів, — повідомляє CNN. Американці вважають, що так росіяни оминають фактичне ембарго, яке встановилося після початку російської військової агресії проти України.

Війна проти України перетворила Росію на ізгоя на енергетичному ринку. З моменту початку агресії РФ де-факто з’явилося ембарго на російську нафту: нафтові компанії, торгові фірми, вантажоперевізники та банки одночасно зробили крок назад», — пише Метт Іган (Matt Egan) у статті для CNN.

Однак, зараз з’явилися ознаки того, що російська нафта все-таки викликає інтерес принаймні в тіні, далеко від поглядів стурбованої громадськості.

У міру розвитку подій в Україні, російські танкери, що перевозять нафту і нафтопродукти, все частіше зникають з радарів, відключаючи системи стеження AIS на кілька годин поспіль. Влада США розглядає такі дії як спробу обійти санкції.

«Ми відзначаємо зростання випадків, коли російські танкери навмисно відключають передавачі, щоб обійти санкції, — заявив в інтерв’ю головний директор Windward Емі Деніел (Ami Daniel). — Російський флот починає приховувати своє місце розташування та експорт».

Ця тенденція поширюється як на сиру нафту, так і на нафтопродукти.

Минулого тижня, 12 березня зареєстровано 33 випадки, коли російські танкери, що перевозили нафтопродукти, приховували своє місцеперебування. Дані надані компанією Windward, яка використовує штучний розум для стеження за логістикою морських перевезень. Це на 236% більше, ніж середній тижневий показник у попередні 12 місяців.

Міжнародні норми зобов’язують нафтові танкери тримати передавачі включеними майже завжди. Відключають їх зазвичай під час проходження через води, де орудують пірати. Однак, за словами Деніела, у цьому випадку причина інша.

Байден: «США та понад 30 країн вирішили вивільнити нафту з резервів«

Президент США Джо Байден заявив, що в п’ятницю понад 30 країн приєдналися до кампанії з насичення нафтою ринку з метою зниження цін на цей енергоресурс.

«Я координував цей крок із союзниками та партнерами по всьому світу. Цього ранку понад 30 країн у світі зібралися на екстрену зустріч і погодилися вивільнити для ринку десятки мільйонів додаткових барелів нафти», — сказав він журналістам у Білому домі.

Байден заявив, що різні держави виступили єдиним фронтом з метою не дати РФ «перетворити енергетичні ресурси на зброю», спрямовану проти США, держав Європи та інших країн.

При цьому Байден назвав нинішнє вивільнення палива зі стратегічного запасу США наймасштабнішим в американській історії. Президент додав, що його адміністрація працює з американськими виробниками нафти для збільшення її виробництва.

Напередодні Байден оголосив про рішення спрямовувати на ринок зі стратегічного запасу США в середньому по 1 млн барелів нафти на добу протягом найближчих шести місяців. «Наскільки знизяться ціни — ніхто не знає», — сказав він.

Президент додав, що багато в чому ціни залежатимуть від того, скільки нафти зі стратегічних запасів погодяться вивільнити союзники США. Байден припустив, що вони могли б виділити 30-50 млн барелів.Світлина: відкриті соціальні мережі

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *