Мінфін США пом’якшив санкції щодо Венесуели та її нафтогазового сектору, — повідомляє Reuters. Послаблення стали можливими завдяки угоді між урядом американської країни та опозицією щодо президентських виборів.
Дане послаблення, за оцінками експертів, може призвести до збільшення видобутку нафти в країні на 200 тисяч барелів на добу.
Вашингтон ухвалив рішення зняти на шість місяців обмеження на угоди з венесуельськими нафтою та газом. Уряд США також дозволив угоди з венесуельською золотодобувною компанією Minerven.
Міністерство назвало досягнення домовленостей «демократичними подіями», у відповідь на які Вашингтон видав генеральні ліцензії, що дозволяють операції за участю венесуельських нафтогазових та золотодобувних компаній. Крім того, знято запроваджену раніше заборону на торгівлю видобутими у Венесуелі ресурсами на вторинному ринку.
Штати скасували заборону на вторинні торги деякими держоблігаціями Венесуели, а також акціями та облігаціями держкомпанії Petroleos de Venezuela SA.
Заборона купівлі венесуельських бондів на первинному ринку зберігається, йдеться в повідомленні Мінфіну США.
Американські санкції щодо нафтогазового сектора Венесуели діяли чотири роки, — зазначає Market Watch. Призупинення їхньої дії, за оцінками експертів, може призвести до збільшення видобутку нафти Венесуелою на 200 тис. барелів на добу.
Основними бенефіціарами послаблень, крім Каракаса, мають стати країни Карибського басейну, які традиційно купували у Венесуели нафту та золото. Водночас пом’якшення не стосується пов’язаних з Росією компаній та заморожених активів американської «дочірньої» головної нафтогазової корпорації Венесуели PdVSA — Citgo. Наразі вона проходить процедуру банкрутства.
У 2017 році 49% акцій Citgo дісталися російській «Роснафті» як заставу за внесену передоплату при купівлі венесуельської нафти. У червні 2023-го про отримання контролю за пакетом заявила створена в США противниками президента Венесуели Ніколаса Мадуро компанія PDV Holding. Проте контроль над Citgo, як і раніше, зберігає державна PdVSA.
Санкції щодо нафтогазового сектора Венесуели були введені США у 2019 році після того, як опозиція звинуватила Мадуро, який переміг на виборах, у фальсифікації підсумків голосування. Один із лідерів опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом, але за час так і не зміг отримати контроль над країною.
17 жовтня влада Венесуели досягла угоди з опозицією, за умовами якої президентські вибори мають відбутися у другій половині 2024 року. Також оголошено, що обидві сторони не приймають будь-якої форми насильства та визнають право кожного політичного діяча вільно підтримувати та обирати свого кандидата.
Читати також:
CNN: російські нафтові танкери зникають із радарів
США вперше з 2020 року дозволили постачати венесуельську нафту до Європи
Близькосхідний конфлікт підігрів ціни на нафту
Ціни на нафту та дизель у США досягли рекордних рівнів
Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в США
Світлина з відкритих джерел