COVID повернувся: США планують дозволити другий бустер

З початком повномасштабної війни РФ проти України, тема COVID-19 відійшла на другий план. Справа не тільки в тому, що з’явилася страшніша загроза: після гігантського січневого піка, у лютому 2022 року у світі йшов різкий спад захворюваності та смертності від COVID-19. Багато країн у результаті зняли коронавірусні обмеження.

Але коронавірус повертається з новими силами та відкриває для себе нові країни. Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреїсус зазначив, що в останні два тижні кількість нових випадків COVID-19 підскочила на 30%.

Шоста хвиля, сьома… і перша

За останній тиждень свіжих випадків COVID-19 виявили у Франції – як в абсолютній чисельності (майже 863 000), так і на душу населення. Багато нових випадків виявили також у Сполучених Штатах (632 000), Німеччині (628 000), Італії (609 000) та Бразилії (404 000).

Вірус дістався навіть Австралії (242 000 випадку за останній тиждень), Тайваню (236 000) і Нової Зеландії (61,5 тис.) – для них це перша велика хвиля захворюваності. Навіть Північна Корея наприкінці весни визнала існування коронавірусу. Найбільша частка захворювань душу населення зараз в острівної республіки Науру, на яку ця хвиля теж перша. Там за тиждень виявлено 1831 випадок, і це за населення близько 10 000. Це дає в 10 разів більше захворювань на душу населення, ніж у Франції. А в нових країнах вірус може набути нових мутацій.

Американці готуються отримати другий бустер від ковіду

Про це повідомляє CNN із посиланням на представника Білого дому. Над планом працюють в Управлінні контролю за продуктами та ліками США.

Експерти побоюються, що зі зростанням кількості заражених з панівним варіантом «Омікрона» BA.5, імунна відповідь людини почне слабшати. Існує ризик повторного інфікування. На сьогодні мутації BA.4 та BA.5 перевищують 70% усіх випадків захворювання у країні. Зазначимо, сьогодні повторно ревакцинуватися можуть лише громадяни віком від 50 років і люди, які страждають на хронічні захворювання.

Зазначається, раніше Pfizer уклав мільярдний контракт з урядом США на виготовлення нових COVID-вакцин на $3,2 мільярда, який передбачає виготовлення 105 мільйонів нових доз вакцини проти COVID-19 впродовж ближчих двох місяців.

Деталі:

Зростання числа нових випадків поки не таке високе, як було взимку, якщо не вважати країн, для яких це перша хвиля. У деяких країнах тенденції погані, а у світі нових випадків зараз виявляють стільки, скільки взимку 2020-го, навесні 2021-го та наприкінці літа 2021-го. Смертність така низька, якої не було з квітня 2020 року. У окремих країнах – порівняно невисока там, де це перша хвиля. Але смертність аж ніяк не нульова.

Багато захворювань виявляють у країнах, де вакцинація пройшла непогано: у Франції вакцинували 81% населення (принаймні однією дозою), у США – 78%, у Німеччині – 77%, в Італії – 84%, у Бразилії – 86%, в Австралії — 87%.

У всій цій статистиці треба враховувати, що йдеться про виявлені випадки, невиявлених — може бути трохи більше. Все залежить від того, наскільки активно люди у конкретній країні роблять тести та наскільки інформовані про пандемію. Важко сказати, що відбувається у Китаї. Згідно з офіційною статистикою, з березня 2020 року до березня 2022 там практично не виявляли ковіду, у березні-квітні був вибух захворюваності, а в травні вірус зник. Тамтешня статистика не вселяє довіри, а політика повної ізоляції міст, де виявили COVID, не дозволяє оцінити реальну картину (і заразом ламає світову торгівлю).

Не новий штам, а нові мутації

У світі, як і раніше, панує штам Омікрон, але нові інфекції викликають його підштами BA.4 і BA.5, у США домінує BA.2.12.1, а Всесвітня організація здоров’я також стежить за новим BA.2.75. З назвами все дуже складно, адже вірус постійно мутує, і навіть невелика, але успішна мутація може мати великий ефект на заразність.

BA.4 і BA.5 незначно відрізняються від інших Омікронів у генетичному сенсі, але поширюються швидше за колишні штами та можуть обійти деякі імунні реакції. Хороша новина в тому, що вони викликають менше госпіталізацій та смертей, погана – можуть заражати тих, хто мав імунітет від колишніх форм Омікрону навіть у комбінації «вакцина + перенесена хвороба», а завдяки вакцинації можуть давати багатьом безсимптомну хворобу і навіть заражати людей із групи ризику.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *