Цукерберг звільнить тисячі співробітників Facebook

Марк Цукерберг проведе наймасовіші скорочення в історії Meta, звільнивши тисячі співробітників. Компанія, що володіє Facebook і Instagram, змушена піти на це після звітності та падіння виторгу, що неабияк розчарувало інвесторів.

Про це з посиланням на обізнані джерела пишуть Bloomberg та Financial Times.

Звільнення відбуваються на тлі різкого падіння акцій «Мета» (тобто, по суті, «Фейсбуку») та її біржової вартості. Ще у вересні 2021 року акція цієї компанії коштувала 378 доларів, а зараз акції торгуються по 90 доларів і, зважаючи на все, продовжать падати в ціні й далі, якщо компанія щось не зробить.

Звільнення розпочалися вже в середу, 9 листопада. Вони торкнуться «тисячі співробітників» компанії та стануть найбільшим скороченням у її історії, — пише FT. Загалом у Meta працює понад 87 000 осіб. За даними Business Insider, під скорочення потраплять 10% співробітників, причому в деяких відділах частка звільнених може виявитися більшою.

У вівторок Цукерберг провів дзвінок із топменеджментом, щоб підготувати його до скорочень», — розповіли співрозмовники Bloomberg. У ході розмови засновник Meta взяв на себе відповідальність за «прорахунки» та зайвий оптимізм, які призвели до надлишку персоналу та змусили компанію піти на звільнення», — пише The Wall Street Journal.

Наприкінці жовтня акції Meta обвалилися більше ніж на 20% після публікації фінансової звітності за третій квартал 2022 року. Згідно зі звітністю, виторг компанії, що володіє Facebook, Instagram і WhatsApp, впав на 4%, а витрати збільшилися на 19%. Чистий прибуток у річному вираженні впав на 52%.

Черговий невтішний звіт не допоміг переконати інвесторів, що ставка компанії на створення метавсесвіту виправдовує себе», — пише FT. Газета також відзначила запеклу конкуренцію Instagram з TikTok та іншими платформами, а також націлення реклами на пристроях Apple. Загалом акції Meta за рік знецінилися на 71,5%, — пише видання. Розробка явно затягується – настільки, що ніхто поки що не розуміє, про що взагалі йдеться з «Мета». А сам «Фейсбук» як платформа для спілкування починає себе зживати. У цій мережі все більше посилюється автоматична цензура за «ключовими словами» і довільне малопередбачуване блокування облікових записів. Через це відбувається відтік активних користувачів, які створюють дискусійний контент, тим більше, що з’являються дійсно незалежні мобільні платформи, що дозволяють спілкуватися з великим колом передплатників – «Телеграм», «ТікТок» тощо.

Як зазначає Bloomberg, у вересні Цукерберг попереджав співробітників, що Meta має намір скоротити витрати та реструктурувати команди. Тоді ж компанія запровадила мораторій на наймання персоналу. «Це, очевидно, інший режим роботи, аніж той, до якого ми звикли. У перші 18 років існування компанії ми швидко росли практично щороку, але останнім часом наші доходи вперше перестали зростати та трохи просіли. Тому нам потрібно підлаштовуватися», — заявив Цукерберг під час сесії питань та відповідей зі співробітниками.

За минулий рік «Фейсбук» став дешевшим на 676 мільярдів доларів, особисті втрати Марка Цукерберга становили 104 мільярди. На цей момент у «Фейсбуку» немає особливих перспектив, якщо компанія докорінно не змінить цензурну політику, яка відлякує активних користувачів.

Раніше масові скорочення почалися й у Twitter. Новий власник соцмережі мільярдер Ілон Маск оголосив, що скорочення торкнуться 50% із 7500 співробітників. «На жаль, у компанії немає вибору, оскільки вона втрачає понад $4 млн на день», — пояснив він своє рішення.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Цукерберг звільнить тисячі співробітників Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *