Джо Байдену виповнився 81 рік

Сьогодні президенту США Джо Байдену виповнилося 81 рік.

За даними американських ЗМІ, чинний 46-й президент США проведе день народження у колі близьких, а також візьме участь у традиційній церемонії помилування індичок з нагоди Дня подяки.

Демократ є найстарішим президентом в американській історії та має намір балотуватися на другий термін. Якщо він виграє на президентських виборах США у 2024 році, на момент закінчення його каденції, Джо буде 86 років.

Численні опитування, результати, які наводить агентство Bloomberg, вказують, що вік президента є єдиною найбільшою проблемою для американських виборців.

Джо Байден – американський державний та політичний діяч, член Демократичної партії. Чинний 46 президент США з 20 січня 2021 року. Раніше – 47-й віцепрезидент США з 20 січня 2009 року по 20 січня 2017 року. До обрання віцепрезидентом був сенатором від штату Делавер з 1973 до 2009 року.

Політик виріс у Скрантоні та Ньюкаслі, навчався у Делаварському Університеті, у 1968 році отримав диплом юриста у Сиракузькому університеті. В 1970 був обраний до Ради округу Ньюкасл, а через рік, у віці 29 років, був обраний до Сенату США від штату Делавер. Байден довгий час був членом комітету Сенату з міжнародних відносин, а також був його головою. Виступав проти війни у Перській затоці у 1991 році, підтримував розширення НАТО у Східній Європі та участь НАТО у Югославських війнах 1990-х років, а також вторгнення США до Іраку.

Безрезультатно висував свою кандидатуру в президенти під час праймеріз від Демократичної партії у 1988 та 2008 роках, проте успішно обирався до Сенату шість разів. Віцепрезидент США з 2009 до 2017 року. Як віцепрезидент Байден вживав заходів щодо боротьби зі світовою економічною кризою, що почалася у 2008 році, а також займався зовнішньою політикою США. У ході президентських виборів 2020 року був обраний президентом США.


Читати також:

Джо Байдену виповнилося 80 років

Зеленський передав командиру батареї HIMARS нагороду від Байдена (+Фото)

Феномен економічного успіху США: що таке і як працює промислова «байденоміка»?Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Джо Байдену виповнився 81 рік

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *