Присяжні винесли вердикт у справі 65-річного Кевіна Монахана зі штату Нью-Йорк, який відкрив вогонь по підлітках та вбив 20-річну Кейлін Гілліс. Його засуджено до 25 років в’язниці.
Про це повідомляє Voice of America.
Четверо друзів, які їхали на двох машинах та мотоциклі до знайомого на вечірку, заблукали у сільській місцевості й помилково заїхали на під’їзну дорогу, що веде до будинку Монахана.
Монахан вибіг з будинку й двічі вистрілив у автомобіль. В результаті дівчина отримала вогнепальне поранення в шию та померла.
Монахан стверджував, що сприйняв те, що відбувається, як напад на його будинок і хотів зробити попереджувальний постріл, але дробовик нібито виявився несправним. Прокурори заявили, що Монаханом керувала ірраціональна лють, а зброю він спрямовував на автомобіль. Як йдеться у матеріалах справи, ніхто з тих, хто перебував у машині, не виходив з неї та не підходив до будинку, тому загрози для чоловіка не було.
«Я думаю, людям важливо знати, що не можна стріляти в людей та вбивати їх за те, що вони звернули на під’їзну дорогу», — заявив на процесі суддя Адам Мішеліні.
Judge Adam Michelini admonishes Kevin Monahan before sentencing him to 25 years to life in prison for fatally shooting Kaylin Gillis:
“If you were released from prison … I think you really could possibly do the same thing again. It's obvious to me that you feel justified.” pic.twitter.com/cmXggEtipx
— The Recount (@therecount) March 1, 2024
Крім того, він зазначив, що чоловік, який стріляв у повний людей автомобіль, не розкаявся та брехав, даючи свідчення.
Експерти зазначають, що ця трагічна історія є наслідком кількох факторів, що на цей час поширені в американському суспільстві.
По-перше, легкий доступ до зброї, на тлі поширеного стереотипного мислення про право застосовувати її для захисту власності. За останні роки це призвело до зростання випадків неспівмірного насилля.
По-друге, судова система США часто проявляє надмірну поблажливість та м’якість до таких випадків, що підриває авторитет закону.
І по-третє, через ментальність, яка схвалює самосуд та помсту, замість апеляції до влади.
Для виправлення ситуації необхідно реформувати освіту та законодавство, а також боротися з маніпуляціями громадською думкою. Лише комплексний підхід дозволить змінити культуру насилля, що склалася в американському суспільстві.
Читати також:
Світлина з мережі X