Знаменитий американський дипломат Генрі Кіссінджер помер у віці 100 років

Одному із провідних осіб світової геополітики 20-21 століть було 100 років. Кіссінджер мав безпрецедентну владу над зовнішньою політикою США під час адміністрації президентів Річарда Ніксона та Джеральда Форда.

Відомий американський державний діяч Генрі Кіссінджер помер 29 листопада у віці 100 років у своєму будинку в Коннектикуті, — повідомляє CNN.

Причину смерті наразі не уточнили.

Хайнц Альфред Кісінгер, який здобув популярність під ім’ям Генрі Кіссінджер, народився в єврейській родині шкільного вчителя в Німеччині в 1923 році. У 1938 році його сім’я, рятуючись від переслідувань нацистів, влаштувалася в Нью-Йорку. В Америці він змінив ім’я на Генрі Кіссінджер. У 1940 році вступив до City College у Нью-Йорку, де вивчав бухгалтерський облік, але не довчився, оскільки був призваний до армії у 1943 році. У 1947 році вступив до Гарвардського університету, на відмінно закінчив заклад та здобув там ступінь бакалавра політології, а потім став доктором наук. В Гарвардському коледжі написав найдовшу дисертацію бакалавра в історії Гарварда.

Легенда, «сірий кардинал» «світового уряду»


У різні роки викладав у Гарвардському університеті, був радником Операційного координаційного комітету, підзвітного Раді нацбезпеки США, був також директором з досліджень у галузі ядерної зброї та зовнішньої політики у Раді з міжнародних відносин.

Кіссінджер у Другій Світовій війні брав участь у складі американської армії, служив у розвідці.

У 1969-1975 роках Кіссінджер був радником президента США (Річарда Ніксона) з національної безпеки, у 1973-1977 роках обіймав посаду держрадника. Беручи активну участь у переговорах США з СРСР, Китаєм, Японією, Ізраїлем, Єгиптом, Північним В’єтнамом, політик сприяв зниженню міжнародної напруженості.

Як дипломат Кіссінджер допоміг завершити війну у В’єтнамі (за що у 1973 році був нагороджений Нобелівською премією миру), ініціював політику розрядки у відносинах між США та СРСР, організував зближення США з Китаєм. Сьогодні багато експертів вважають, що він заклав основи сучасної зовнішньої політики США.

2016 року Російська академія наук обрала його своїм іноземним членом.

Діяльність Кіссінджера оцінюють неоднозначно. Його послідовники вважають його блискучим дипломатом та видатним державним діячем, який багато зробив для США. Критики Кіссінджера вказують, що він підтримував агресивні дії американської влади та роздмухування конфліктів у різних регіонах, а також виступав за вторгнення до Іраку.

Кіссінджер разом з Іцхаком Рабіном – тоді послом Голди Меїр у Вашингтоні – був архітектором стратегічного альянсу між США та Ізраїлем.

Як експерт і консультант Кіссінджер залишався затребуваним до кінця життя. У липні 2023 року він здійснив несподіваний візит до Пекіна, щоб зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Незадовго до смерті Генрі Кіссінджер висловлювався про російсько-українську війну та загрозу Росії світовій демократії.


Читати також:

500 млн доларів: кому дістанеться уся спадщина британської королеви

Подружжя Байденів прибули на похорон королеви Єлизавети II

10 правдивих тез Фукуями: коли і як закінчиться війна РФ проти України

Джо Байдену виповнився 81 рікСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Знаменитий американський дипломат Генрі Кіссінджер помер у віці 100 років

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *