Последние новости
Ford подав патент, що дозволяє автомобілям самостійно поїхати від власника

Виробник автомобілів Ford подав патент, який свідчить, що в майбутньому автомобіль з автопілотом зможе самостійно поїхати від власника боржника, який не платить обов’язкових платежів з будь-якої причини.

Американський гігант Ford як ніхто інший розуміє як прибутково вести бізнес. Перший автовиробник, який почав додатково заробляти з власників автомобілів – це BMW та мікротранзакції. Але тепер Ford переміг BMW в плані підприємництва.

Минулого року в серпні 2021 року Ford подав заявку на патент у США, сам патент опублікували минулого тижня. Ось його назва — «Systems and Methods to Repossess a Vehicle». У документі докладно описано, як працюватиме нова система. Вона дозволить компанії поступово скорочувати функціональність автомобіля боржників. Якщо ви не платите за автомобіль, то фактично страждатимете: спочатку втратите якусь функцію, а в майбутньому від вас поїде цілий автомобіль. І повернути його через суд буде неможливо. Усі говорять, як добре, що компанії розвивають автопілот, але тепер автопіломи зможуть мстити усім, хто не платить гроші.

У документі сказано, що система поступово «вимикатиме» автомобіль боржника. Якщо власник почне пропускати платежі за свій автомобіль, Ford почне відключати деякі функції. А система має доступ до всього, що є в автомобілі: починаючи від дверей, і закінчуючи двигуном. Буквально, можуть боржнику відключити і двигун.

Автомобіль попереджатиме свого власника поетапно про відключення різних функцій, перед тим як поїхати остаточно від нього. Спочатку система вимикатиме ті функції, які не такі важливі: круїз-контроль, автоматичне управління склопіднімачами, автоматичне управління сидіннями та так далі. Все, що може полегшити життя, але не впливає на рух або безпеку (радіо, наприклад). Якщо власник все ж таки не захоче платити, то система почне відключати кондиціонер, функцію дистанційного ключа та автоматичне замикання. А в майбутньому дійде і двигуна.

Ford додасть унікальну функцію для боржників. Щоразу, коли боржник сідає в автомобіль, включатиметься гучний неприємний звук, і він звучатиме постійно. Змиритися з круїз-контролем ще можна, а от слухати одноманітний гучний звук усю дорогу – це тортури. А якщо боржника навіть шум не злякав, тоді його зможуть замкнути всередині, оскільки комп’ютер зможе самостійно блокувати двері. Взагалі така система має на меті не пускати в автомобіль водія, але теоретично може закрити його прямо в салоні. І потім ще гучний звук увімкне.

Спочатку така система працюватиме лише у вихідні, а потім і в робочі дні. Автовиробник натякає, що настав час знайти роботу і заплатити за покупку. Важливо відзначити, що система не повинна заважати використовувати авто у разі надзвичайної ситуації. Очевидно, камера і різні датчики зможуть виявити таку ситуацію, і не заважатимуть.

У кінцевому варіанті передбачається, що будь-який автомобіль з автопілотом зможе поїхати від боржника куди треба назад. Або перевезе автомобіль туди, де його повинен буде забрати евакуатор. Або навіть в агентство з поверненням права власності. Загалом натяків буде багато. А якщо агентство з повернення майна ухвалить рішення, що витрати не варті всього процесу, то автомобіль самостійно поїде на звалище.

Це останній крок штучного інтелекту — самогубство через борги. Але, за словами компанії, не боржникам не варто переживати. Навіть якщо у вас складні часи, то автомобіль, відключивши якусь систему, підкаже, що настав час переглянути умови кредиту. А от люди, які захотіли отримати автомобіль безплатно, страждатимуть, і врешті-решт втратять автомобіль мрії, а кредит так і залишиться.

І важливо зазначити, що це лише патент. У майбутньому компанія може відмовитися від такої системи або не зможе її реалізувати. Нині немає навіть планів встановлення такої системи в нові автомобілі. Однак у патенті докладно описали роботу системи. Можна припустити, що компанія вже далеко просунулась у розробці. Це натякає на те, що технологія добігає кінця і незабаром ми побачимо систему в роботі.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Ford подав патент, що дозволяє автомобілям самостійно поїхати від власника

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *