Найбільший у світі вулкан Мауна-Лоа почав вивергатися вперше за 38 років (+Відео)

Наразі виверження не загрожує людям, але його потенційні наслідки можуть бути серйозними. Найбільший у світі діючий вулкан Мауна-Лоа почав вивергатися на Гаваях. Вулкан «прокинувся» вперше за 38 років.

Потік лави значною мірою стримується в межах вершини вулкана, але місцевих жителів привели у стан підвищеної готовності та попередили, що є небезпека випадання вулканічного попелу. Геологічна служба США заявила, що ситуація може швидко змінитись.

«Наказів про евакуацію немає, і на даному етапі ймовірність того, що населені пункти постраждають, є вкрай малою», — повідомили екстрені служби. Проте позначку небезпеки, надану вулкану, підвищили до максимального рівня.

Мауна-Лоа вивергався 33 рази із 1843 року. При попередньому виверженні в 1984 році потоки лави пройшли за 8 км від Хіло, самого густонаселеного міста острова. Оскільки населення острова Гаваї, на якому розташований вулкан, з 1980-х років зросло більш ніж удвічі, наслідки нового виверження для місцевого населення також можуть стати значно серйознішими.

«Ці потоки лави рідко становлять небезпеку для життя, але вони можуть бути надзвичайно руйнівними для інфраструктури», — сказала доктор Джесіка Джонсон, британський геофізик, яка працювала в Гавайській вулканічній обсерваторії.

Мауна-Лоа – найбільший вулкан у світі. Існують і інші великі вулкани, але вони класифікуються як сплячі, тобто не вивергаються протягом тривалого часу, або згаслі, тобто не вивергатимуться в майбутньому. Висота Мауна-Лоа складає 4169 метрів, він вважається однією з головних визначних пам’яток Гавайських островів поряд зі сплячим вулканом Мауна-Кеа.


Світлина: Геологічна служба США

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Найбільший у світі вулкан Мауна-Лоа почав вивергатися вперше за 38 років (+Відео)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *