Последние новости
На Гаваях знову почав вивергатися вулкан Кілауеа (+Фото, +Відео)

У ніч на 11 вересня Геологічна служба США зафіксувала (USGS) вулканічну активність на вершині вулкана Кілауеа на Гаваях. З початку поточного року вулкан вивергається втретє.

Виверження спостерігається на вулканічному кратері вершини Кілауеа Халемаумау. Польові звіти свідчать про те, що виверження почалося на схід від кальдери вершини вулкана.

Вулкан Кілауеа вночі. Ілюстрація — стоп-кадр трансляції виверження Геологічної служби США.

Оголошено червоний код авіаційної небезпеки, проте служба зазначає, що стежитиме за ситуацією та переглядатиме рівень небезпеки в міру розвитку подій. Червоний код свідчить, що прогнозуються викиди попелу в атмосферу.

На зображеннях видно тріщини в основі кратера Халемаумау, які утворюють потоки лави на поверхні дна кратера.

Гавайське агентство з управління надзвичайними ситуаціями написало у соцмережі Х (колишньому Твіттері), що вулканічні частки та гази можуть створити проблеми з диханням для людей.

За даними Геологічної служби, виверженню передував період сильної сейсмічності та «швидкого підйому» вершини.

Назва вулкана Кілауеа перекладається з гавайської як «виверження», щось що «виплескується». Цей вулкан у національному парку Hawai’i Volcanoes National Park вважається одним із найактивніших вулканів на Землі. Висота вулкана — 1243 метри над рівнем моря, основа йде на дно Тихого океану, глибиною близько 5,5 км.

Попереднє виверження Кілауеа відбулося у січні та червні цього року.

Читати також:

Найбільший у світі вулкан Мауна-Лоа почав вивергатися вперше за 38 років (+Відео)

На Гаваях після пожеж безвісти зникли понад 1000 людей

Лісові пожежі охопили Гаваї. Мешканці рятуються від вогню втечею в океанСвітлини з відкритих джерел


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “На Гаваях знову почав вивергатися вулкан Кілауеа (+Фото, +Відео)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *