SpaceX провела третє випробування ракетної системи Starship — Super Heavy

Американська компанія SpaceX здійснила третій тестовий запуск своєї найбільшої ракетної системи Starship — Super Heavy. Випробування відбулося на космодромі Starbase в Бока-Чика, штат Техас.

Цей запуск став першим у 2024 році для флагманського проєкту SpaceX з освоєння далекого космосу. Метою випробувального польоту прототипу було успішне приводнення в Індійському океані після години перебування в космосі.

Після аналізу результатів цього тесту компанія перейде до складніших випробувань ракети для підготовки її до виконання місій NASA з доставки американських астронавтів на Місяць. В довгостроковій перспективі система Starship є ключовим елементом для реалізації головної мети SpaceX — організації пілотованих польотів на Марс.

Два попередні тестові запуски Starship — Super Heavy у 2022 та 2023 роках завершилися вибухами ракети невдовзі після старту. Проте в SpaceX наголошують, що ці невдачі дозволили зібрати цінні дані для вдосконалення конструкції.

Зокрема, за словами очільника компанії Ілона Маска, від минулого польоту до нинішнього випробування інженери внесли понад тисячу змін та вдосконалень у ракетну систему.

Starship — Super Heavy є наразі найбільшою та найпотужнішою ракетою у світі. Її висота сягає 120 метрів, а тягу забезпечують рекордні 33 двигуни. Після завершення випробувань ця система призначена для польотів як на Місяць, так і на Марс в рамках пілотованих міжпланетних місій.

Успішне третє випробування ракети є важливим кроком на шляху підготовки Starship до виконання амбітних завдань з освоєння далекого космосу.

Джерело: Voice of America

Читати також:

США відправили на орбіту секретний військовий човник X-37B

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *