Перше англійське поселення Америки перебуває під загрозою зникнення

Один із найважливіших історичних населених пунктів в Америці внесено до списку місць, що зникають.

Про це йдеться на сайті Національного фонду збереження історичної спадщини США.

Фонд включив перше поселення англійців на території Сполучених Штатів Джеймстаун до списку 11 історичних місць Америки, які перебувають під загрозою зникнення у 2022 році через зміни клімату.

У 1607 році невеликий острів поблизу гирла Чесапікської затоки став першою успішною англійською колонією. Англійці висадилися на території континенту, і новий форт був названий Джеймстауном на честь короля Якова I. Труднощі, з якими зіткнулися колоністи, і події в Джеймстауні стали основою відомого діснеївського мультфільму «Покахонтас» та кількох повнометражних фільмів.

Однак, тепер припливи річки Джеймс, біля якої розташована територія, стають дедалі руйнівнішими, рівень ґрунтових вод зростає, а шторми стали частішими, що викликає небезпечні повені.

«Існує безліч проблем, і всі вони пов’язані зі зміною клімату. По суті, ми не можемо позбутися води. Через швидкість змін ми оцінюємо, що значна частина форту та прилеглої території буде під водою протягом 35 років», — заявив президент фонду Jamestown Rediscovery Джеймс Хорн.

Загроза з боку води не є чимось новим, річка Джеймс вже зруйнувала західну частину острівного поселення, і доти, доки 1994 року не почалися розкопки, помилково вважалося, що початковий форт уже затоплений. З того часу археологи розкопали більшу частину форту та відновили мільйони артефактів. Однак, зміна клімату прискорює темпи ерозії та повеней, ставлячи під загрозу населений пункт, а також подальші дослідження та потенціал для майбутніх відкриттів.

Повідомляється, що зараз ведуться плани з капітального ремонту дренажної системи та встановлення захисних берм із помпами. Проте фахівці організації зі збереження історичної спадщини заявили, що проєкт коштуватиме десятки мільйонів доларів.

Джеймстаун проіснував з 1607 по 1699, після чого був закинутий. Зараз тут є музей просто неба, який поряд з Вільямсбергом і Йорктауном входить до так званого Історичного трикутника Віргінії.

Нагадаємо, наслідки зміни клімату та стихійного лиха породжують складні ризики для американських міст. Так, у США велика лісова пожежа вже знищила історичне місто часів золотої лихоманки Грінвілл і загрожує знищенням сотням домогосподарств в американському історичному місті Лас-Вегас у штаті Нью-Мексико.Світлина: Джеймстаун, wikipedia.org/Ken Lund

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *