Последние новости
США готують для України «ізраїльську модель» безпеки замість членства в НАТО

Білий дім розглядає варіант довготривалої підтримки України за «ізраїльською моделлю», тобто без членства в Північноатлантичному альянсі.

Про це повідомляє газета «Нью-Йорк таймс» із посиланням на джерела в адміністрації президента США Джо Байдена.

Видання зазначає, що напередодні саміту НАТО у Вільнюсі на американського президента тиснуть багато союзників США з військового блоку, вимагаючи якнайшвидшого вступу України до альянсу. Один з американських чиновників назвав це питання «всепоглинальною дискусією» як у Європі, так і в США. Однак Байден обережний, побоюючись «втягнути НАТО у пряму війну з Москвою».

Як компромісне рішення на зустрічі у Вільнюсі в липні США готові запропонувати «ізраїльський варіант» гарантій безпеки України. На думку Білого дому, це має «переконати» президента РФ Володимира Путіна в тому, що постачання озброєнь та військової техніки Києву не припиняться.

Ізраїль не член НАТО, і США не зобов’язані надавати йому допомогу у разі нападу, як наказує п’ята стаття Вашингтонського договору. Однак до вторгнення Росії в Україну саме він був найбільшим отримувачем військової допомоги від Вашингтона. Деталі співробітництва країн прописані у десятирічних угодах, де йдеться, що США мають надати Ізраїлю військову допомогу на суму 38 мільярдів доларів із 2019 по 2028 рік.

У Білому домі зазначають, що зобов’язання щодо України «майже напевно будуть коротшими», але це дозволить не лише дати чіткий сигнал Путіну, а й «зняти частину дебатів про те, який обсяг допомоги виділити Києву у найближчі шість місяців чи рік».

«Нью-Йорк таймс» пише, що цей варіант навряд чи влаштує президента України Володимира Зеленського, оскільки той вважає, що лише членство в НАТО може гарантувати безпеку країни.

Нагадаємо, 13 червня президент Польщі Анджей Дуда підтримав вступ України до НАТО і заявив, що на Київ чекає чіткого сигналу. А ось лідери Німеччини та Франції виявилися більш обережними у своїх оцінках. 1 червня Франція закликала надати Україні шлях до членства в НАТО, а Німеччина заявила, що «очевидно, що ми не можемо говорити про прийняття нового члена у розпал війни».Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *