Байден відзначив у Білому домі Хануку: «США постачатимуть зброю Ізраїлю до знищення ХАМАС»

США постачатиме Тель-Авіву зброю доти, доки Ізраїль повністю не позбудеться ХАМАС. Про це 11 грудня заявив президент США Джо Байден у ході прийому у Білому домі з нагоди святкування єврейського свята Хануки.

Джо Байден у понеділок привітав єврейських законодавців та членів громади на святкуванні Хануки у Білому домі на тлі різкого сплеску антисемітизму у США та світі. Президент США влаштував традиційну церемонію запалення ханукії у Білому домі.


«Ханука — це символ виживання та надії., — сказав Байден. — Але ми знаємо, що Ханука цього року інша».

«Щоб бути сіоністом, не обов’язково бути євреєм», — заявив президент США, запалюючи в Білому домі ханукальні свічки.

Байден додав: «Я піддався критиці, коли кілька років тому сказав, що не обов’язково бути євреєм, щоб бути сіоністом, а я — сіоніст». Він також сказав, що “без Ізраїлю у світі не було б єврея, який відчував би себе у безпеці”.

Президент США торкнувся військової допомоги, яку його країна надає Ізраїлю, і наголосив, що така допомога триватиме “поки ХАМАС не буде знищено”.

Серед гостей на прийомі, який припав на п’яту ніч Хануки, були члени єврейської громади, що пережили Голокост, лідер більшості в Сенаті Чак Шумер і близько 20 інших законодавців, а також генеральний прокурор Меррік Гарланд і держсекретар США Ентоні Блінкен, — повідомляє The Hill.


Святкування проводиться через два місяці після того, як ХАМАС здійснив напад на Ізраїль, внаслідок якого почалася війна. Американський лідер також додав, що США продовжать доставку гуманітарної допомоги до сектору Газа і закликав Тель-Авів захищати мирних жителів на території палестинського анклаву.

За даними експертів та організацій, які відстежують такі випадки, у всьому світі спостерігається бурхливе зростання антисемітизму. Провідна група з відстеження та боротьби з цим явищем, повідомила, що кількість антисемітських інцидентів у Сполучених Штатах зросла на 337 відсотків з того часу, як ХАМАС атакував Ізраїль. За її даними, з 7 жовтня у США сталося понад дві тисячі подібних інцидентів. Єврейські підприємства у США зіткнулися з протестами та вандалізмом, а з 7 жовтня в університетських кампусах почали з’являтися антисемітські графіті.

Нагадаємо, що після атаки ХАМАС Байден неодноразово висловлював підтримку Ізраїлю. За його словами, 7 жовтня стало найбільш смертоносним днем для євреїв із часів Голокосту. Вчора Байден назвав свою відданість єврейській державі «непохитною». 11 грудня британська газета The Guardian написала, що адміністрація Байдена передавала Ізраїлю танкові снаряди в обхід Конгресу США.

Ханука — юдейський свято світла, 2023 року воно розпочалося 7 грудня із заходом сонця і триватиме до 15 грудня.

Хануку по-іншому називають Святом свічок. Це одне з важливих єврейських свят, відзначається на згадку про чудо, що сталося в Ізраїлі. Юдея після смерті Александра Македонського, який правив нею довгий час і не втручався в релігійні аспекти життя, побувала під владою різних правителів, допоки її не захопили Селевкіди. Прийшов тоді до влади диктатор Антіох Єпіфан став проводити політику утисків євреїв: у його правління заборонили вивчати Тору, дотримуватися традиції, розорили храми, обставивши їх ідолами. Тоді народ підняв повстання. Єврейський опір був нечисленний і непідготовлений, але це не завадило їм здобути перемогу над греками, ведучи приховану боротьбу. Влада Антіоха була повалена, а юдеї довели, що віра і сила духу важливіша за кількість воїнів. Але під час тривалого конфлікту більшість їхніх святинь була осквернена і зруйнована.

Після перемоги євреї піднялися на Храмову гору, щоб очистити та освятити осквернений Єрусалимський Храм. Але в ньому знайшовся лише один глечик «чистої» олії для лампад. Такої малої кількості олії вистачило б всього на день, але сталося диво — лампада горіла вісім днів. За цей час вірянин очистили Храм та приготували нову олію. І в пам’ять про події, що відбулися, протягом тривалого часу люди запалюють у ці дні свічки, висловлюючи Господу подяку за його допомогу, підтримку і чудо, що відбулося.


У Вашингтоні першого дня Хануки запалили менору в президентському парку біля Білого дому, поряд із національною ялинкою. Напередодні, поряд із національною ялинкою, у президентському парку перед Білим домом, пройшла церемонія запалення національної менори. Так в Америці розпочалося восьмиденне святкування Хануки.

Вперше менору біля Білого дому запалив президент Джиммі Картер у 1979 році, відтоді традиція продовжується. Менора у Вашингтоні на 1,8 метра менше, ніж найбільша менора у світі, що у Нью-Йорку».

Національна менора у Вашингтоні може не найвища, проте екологічна: зроблена з переробленого алюмінію.



Читати також:

США готують для України «ізраїльську модель» безпеки замість членства в НАТО

Байден дав добро. США вступають у війну на боці Ізраїлю?

Пентагон відправив 2000 військових до Ізраїлю. Їм поставлено два завдання

Мін’юст США звинувачує біржу Binance в обслуговуванні ХАМАС

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *