США відправлять до Києва спецвійська для захисту посольства

Пентагон і Держдепартамент планують надіслати підрозділи спецсил до Києва для охорони посольства США в Україні, яке нещодавно відновило свою роботу.

Відоме видання Wall Street Journal повідомляє, що необхідність захисту американських дипломатів у Києві може зменшити опір адміністрації Байдена щодо присутності американських військ на українській землі.

Хоча на разі розглядається лише захист американських об’єктів, такий крок міг би стати значним відступом від початкового підходу адміністрації Байдена. Раніше в США стверджували, що ніколи не надішлють військових в Україну. З іншого боку, безпосередню загрозу Києву знято, але місто залишається в зоні ураження російських ракет.

Наразі посольство знаходиться під захистом охоронців, які перебувають на службі Держдепу. Видання повідомляє, що їх можуть посилити десятками бійців спецпідрозділів американської армії, а також морськими піхотинцями, які зазвичай охороняють посольства США.

«На цей рахунок у нас є контакти з Держдепартаментом, але рішення поки що не ухвалене. Жодних специфічних пропозицій щодо повернення американських військових до Києва для тієї чи іншої мети на вищому рівні в департаменті поки що не обговорювалося», — прокоментував повідомлення прессекретар Пентагону Джон Кірбі.

У Держдепартаменті побоюються, що помітна активність посольства з підтримки української армії може спровокувати Володимира Путіна на ще більшу агресію.

Нагадаємо, що в посольстві США в Багдаді, згідно з повідомленнями, є підрозділ протиповітряної оборони, який неодноразово збивав ракети проіранських сил.

Нагадаємо, 18 травня Сенат США одноголосно затвердив дипломата Бріджит Брінк на посаду посла Сполучених Штатів в Україні. Рішення було ухвалено в день, коли США офіційно відновили роботу свого посольства у Києві.
Фото: Shutterstock.com

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *