США звинувачують українця в масштабній кібератаці, збитки оцінують у $2,3 млн

22-річний Ярослав Васинський був заарештований минулого місяця під час спроби виїхати з України до Польщі. За даними розвідки США зловмисник заподіяв шкоди на $2,3 млн.


В понеділок, 8 листопада Федеральна прокуратура США висунула звинувачення громадянину України Ярославу Васинському у кібершахрайстві. Здійснюючи атаки з програмним забезпеченням-вимагачем, українець «заробив» понад 2 мільйони доларів США”, — передає інтернет-ресурс U.S. NEWS.


U.S. NEWS повідомляє про те, що 22-річний Ярослав Васинський був заарештований минулого місяця під час спроби в’їхати з України на територію Польщі. Зараз США домагаються його екстрадиції. Судові документи було оприлюднено в понеділок, зокрема прокуратура США звинувачує українця в проведенні близько 2500 кібератак програмами-вимагачами, які принесли йому прибутку у 2,3 мільйона доларів. Кошти шахраю платили жертви для розблокування заражених комп’ютерних систем.


В Мін’юсті США заявили, що Васинський брав участь у розповсюдженні певного типу програм-вимагачів, відомих як Sodinokibi/REvil. Допоміг написати програмне забезпечення українцю його колега громадянин Росії Євген Полянін – 28 р., перебуває на волі. Ймовірно, обидва чоловіки належать до хакерського угрупування REvil, яке стояло за великою атакою на американську компанію в липні цього року.


У документах суду повідомляється, що Васинський та його спільники написали шкідливе ПЗ і вперше застосували програму у квітні 2019 року. Жертвами ПЗ стали, за даними Мін’юсту, 10 американських компаній у восьми штатах, назви компаній не розголошуються.

У липні компанія Kaseya, що базується в США, зазнала масштабної кібератаки із застосуванням вірусу-вимагача. Хакерської атаки зазнали компанії, прямо чи опосередковано пов’язані з Kaseya. Kaseya опікується віддаленим контролем за програмами своїх клієнтів: постачальників інтернет-послуг для бізнесу. Повідомлялося, що кібератаку здійснило хакерське угруповання REvil, якому приписують зв’язки з РФ.

REvil вимагали 70 мільйонів доларів викупу в кібервалюті за код ключа для розблокування уражених комп’ютерів.

Генеральний прокурор Меррік Гарленд заявив, що Васинському фактично висунули звинувачення лише через шість тижнів після липневого нападу. «Арешт Ярослава Васинського демонструє, наскільки швидко ми будемо діяти разом із нашими міжнародними партнерами, щоб ідентифікувати, виявити та затримати ймовірних кіберзлочинців, де б вони не були».


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “США звинувачують українця в масштабній кібератаці, збитки оцінують у $2,3 млн

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *