Як оформити дитину до школи одразу по приїзду до США: приклад Каліфорнії

США гарантує безплатну шкільну освіту. До того ж початкова та середня освіта в країні – обов’язкова.

Нюанси для вступу дитини до школи в США

🔹Для потрапляння дитини в державну школу з гарним рейтингом, слід проживати в округу, до якого належить ця школа. На таких сайтах, як Zillow, кожен об’єкт нерухомості (на оренду чи на купівлю) супроводжується інформацією про школи, в дитина зможе бути зарахованою, проживаючи за даною адресою.

🔸 Перед початком навчання слід сходити на екскурсію до школи перед тим, як подати документи в неї. В Лос-Анджелесі, наприклад, заповнення аплікації та завантаження супровідних документів на вступ до школи відбувається онлайн, хоча також можуть видати форми для аплікації в друкованому вигляді.

🔹Вимоги щодо імунізації для школярів можуть варіювати на рівні штату. Тож перевіряйте їх онлайн на офіційному сайті Департаменту Навчання штату (наприклад, Ca Department of Education). Картка імунізації може бути перекладена англійською мовою вами та завірена вашим педіатром в США або ж перекладена та завірена в бюро перекладу.


🔸Необхідно пройти медогляд та надати в школу заповнену педіатром форму про загальний стан здоров’я дитини. Якщо у вас ще немає страховки на час, до якого вам необхідна довідка, вам необхідно домовитись про мед огляд у педіатра при оплаті за кеш.

Процедура подання заяви до школи

Перед тим, як записати дитину до школи, необхідно звернутися до канцелярії шкільного округу вашого штату. Ви можете зробити це на сайті або зателефонувати. Там ви отримаєте всю необхідну інформацію, а також список шкіл, в яких може навчатися ваша дитина. Загалом ви можете обрати державну (безплатну) або приватну (платну) школу. Крім того, у Сполучених Штатах Америки існує опція домашнього навчання. А в дітей із певними фізичними вадами є можливість відвідування спеціальних освітніх установ (виходячи з їхніх потреб).


Які документи необхідні для вступу до школи?

Насамперед дитині потрібно мати медичну картку, а також довідку про щеплення. Мало того, обов’язково візьміть свідоцтво про народження та документ, що підтверджує ваше місце проживання.


Особливості системи шкільної освіти у Сполучених Штатах

Шкільна освіта в США складається з 3 ступенів. Початкова школа (elementary school). Тут навчаються діти віком від 5 до 11 років (до 6 класу). Загалом до програми входять такі предмети як арифметика, читання, письмо, природничі науки, музика, малювання та фізичне виховання. Середня школа (Middle school). Як правило, вік учнів становить від 11 до 14 років (6-9 класи). Діти вивчають математику, англійську мову, природничі та суспільні науки та фізичне виховання. До того ж кожен школяр може вибрати ще кілька предметів на вибір. Старша школа (high school). У віці 14-18 років (9-12 класи) учні мають змогу самостійно обирати предмети для вивчення.

Якщо дитина вже ходила до школи в Україні, то клас навчання визначається її віком та рівнем освіти.

Система оцінювання

Система оцінок у Сполучених Штатах – літерна (A, B, C, D, F). При цьому “A” – найвища оцінка успішності. Отже, “F” – найнижча. А, щоб оцінити рівень знань, учні пишуть тестові роботи.


Що робити, якщо дитина не володіє англійською?

У США це питання регулюється державою. За законом, шкільний округ зобов’язаний надати дитині безплатну допомогу у вивченні англійської мови. Для цього необхідно поінформувати шкільний округ про вашу ситуацію.

Нюанси навчання в школах в Каліфорнії, в Кремнієвій Долині

Система шкільної освіти, предмети, що викладаються, правила та вимоги в США дуже різняться в залежності від штату, чи району. Території міст поділені на округи, в які входять декілька міст, якщо вони не великі. А в місті ще є шкільні дистрикти.


Школи діляться на державні, приватні та чартерні. Якщо з державними (навчання безкоштовне, існують на державні кошти. Чим вищі податки в місті чи районі, тим більш оснащені школи. Шкільна програма відповідає вимогам шкільного дистрикту) та приватними (платні, програма повністю автономна без будь-якого втручання в навчання з боку держави), то чартерна школа — це безкоштовна школа для батьків, фінансується державою, але має повну автономію з приводу прийняття рішень, розподілу грошей чи вибору навчальних дисциплін. Чартерні школи — це щось середнє між приватними та державними школами.

Щоб потрапити до державної школи в Каліфорнії, треба свідоцтво про народження, щеплення, заповнити вступну форму, надати договір оренди житла та один рахунок оплати комунальних послуг на ваше ім’я.

В державну школу потрапляють лише за місцем проживання. Кількість дітей у класі дуже різна. В одній зі шкіл може бути 32 учні, але це більше виключення аніж правило. В середньому, молодша школа — класи до 23 дітей, але законодавчого регулювання наповненості класів немає.

Приватна, відповідно для тих, хто може оплатити при наявності вільні місця. Класи в приватних школах значно менші, в середньому 12 дітей у класі. Традиційно, приватні школи, це католицькі школи — вони рахуються дуже сильними. Там діти моляться та вивчають Біблію. Вимоги та програма значно вищі ніж у державній школі. Вартість таких шкіл для молодшої школи в Кремнієвій Долині варіюється від $800/місяць і до $30 тис. на рік.

В чартерну школу потрапляють по лотереї, по рекомендаціях від інших батьків, по заяві (класи формуються значно раніше, ніж дитині треба йти в школу). Програма складніша, шкільна база значно краща ніж в державних.
Шкільний округ (дистрикт) отримує відгуки про роботу школи від батьків і потім публікує середні дані на сайті шкільного дистрикту та сайті школи.

В середній школі вже немає одного класу на цілий рік. Діти ходять між класами, вчителі викладають лише свій предмет протягом року. До прикладу, вчитель англійської мови 8-го класу, наступного року візьме знову 8-й клас.

Молодша школа, середня школа та старша школа повністю відокремлені, знаходяться за різними адресами. В середній школі 7й та 8й класи налічують приблизно 1,5 тис. учнів. Але поділу на класи, як такого вже немає. Поділ йде в залежності від класів, які учень середньої школи вибрав + обов’язкові класи. Обов’язкові класи також розділені. Хтось з учнів, бере математику значно вищого рівня, то він потрапляє в один клас з тими дітьми, з таким же рівнем математики. Але, приміром, англійська мова у нього на звичайному рівні й він навчається у звичайному класі англійської.

Тобто, класичних однокласників, які є у нашому розумінні, тут немає.

Десь за два тижні до початку школи, на електронну пошту батьків, приходить лист. Плюс через мобільний телефон, шкільний округ та школа по черзі телефонують з нагадуванням перевірити електронну пошту, вибрати класи онлайн, нагадування щодо дат та часу.
У батьків є свій батьківський Інтернет-портал, де після реєстрації, можна бачити всю інформацію стосовно своєї дитини, результати торішніх тестів, бланки для заповнення, телефони, адреси, електронна пошта округу та школи.
За тиждень до початку навчання в школі, формуються класи, дітей, в залежності від успішності попереднього року, записують до класів, плюс додають класи, які діти обрали собі на вибір. У дітей є свій портал, де вони бачать майже ідентичну інформацію, що й батьки. Далі діти отримують інформацію щодо класів та учителів там же онлайн.

Днів за 5 до початку навчання вчителі активно відправляють на електронну адресу дітей та батьків посилання на зум, привітання, побажання успіхів, вимоги щодо предмета, проводять опитування. Та два дні до початку навчання, в школі роздають книги, ноутбуки та шкільний матеріал в залежності від вибраного класу. У кожного учня було призначено свій особистий час по алфавіту. Коло школи на площі організовують зупинки (на зразок наметів, такі собі станції роздачі матеріалів), де стоїть персонал школи. Педагоги підходять з книжками, передають учням та бажають успіхів у навчальному році. В учнів запитують також чи потрібен для навчання ноутбук, дітям їх видають без підписів, паспортів чи під розписку, просто в руки. Взагалі вчителі спілкуються з дітьми на рівних, не дивлячись на таку велику кількість дітей, кожного пам’ятають поіменно, знають вподобання, хобі та батьків.

Кожного дня є домашні завдання практично по кожному предмету. У батьків є доступ до електронного щоденника у вигляді додатка до мобільного телефона., де можна промоніторити оцінки за завдання, всі завдання, які було задано та зроблено дитиною. Батьки можуть написати листа вчителю, можуть прочитати шкільні новини, а також побачити всі завдання, що будуть задані до самого кінця семестру.

Вимог стосовно зошитів, ручок чи олівців у школі немає. Стосовно шкільної форми, то вона є в приватних школах.

В державній школі вимог щодо шкільної форми, не надають. Єдине, спортивна форма з емблемою школи: футболка, шорти, кофта та спортивні штани. Спортивна форма обходиться все разом приблизно $70. Якщо дитина з low income family (із сім’ї з маленьким доходом), то платити не треба.

Щоб отримувати безкоштовне харчування, треба просто заповнити онлайн форму, де вказується дохід батьків. Ніяких документів для підтвердження доходу надавати не треба. В умовах карантину, безкоштовні обіди можна забирати в призначений час кожного дня біля школи, її роздають вчителі та шкільний персонал.

Також в умовах дистанційної освіти, Інтернет-провайдери знизили оплату за послуги Інтернету, а у випадку, якщо у сім’ї немає грошей, то шкільний округ забезпечує безкоштовний Інтернет. Знову ж таки, для сімей з низьким доходом, є Інтернет за $10 в місяць. Цей тариф діяв ще до карантину.

Якщо в учня оцінки погані, то вчителі ініціюють зустріч із батьками, щоб дізнатися проблему, знайти виходи для виправлення ситуації. Дуже розвинена тема із тим, коли успішні учні займаються репетиторством для менш успішних однокласників. Це важлива робота, яку потім можна записати собі в есе, яке пишуть при вступі до ВНЗ. Також є обов’язковий пункт в старшій школі — волонтерство, допомога іншим учням також зараховується. Волонтерством можна займатися де завгодно, притулок для тварин, спортивна секція, у батьків на роботі, вдома допомагаючи з молодшими братом/сестрою, в бібліотеці, в притулку для безхатченків, в музеї та ін.

Відкриття шкіл починаються з молодшої школи, в першу чергу отримають право на місця в школі, діти, батьки яких не можуть працювати з дому та діти, які тільки вивчають англійську (англійська не рідна мова). Далі, середня школа й аж потім готують до навчання старшу школу.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Як оформити дитину до школи одразу по приїзду до США: приклад Каліфорнії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *