Число створених робочих місць у США у травні становило 390 000

Міністерство праці США випустило звіт про стан справ на ринку праці за травень поточного року. Згідно з документом, кількість чистих створених робочих місць за звітний період склала 390 тис., що значно перевершує очікуваний економістами показник в 325 тис.

Квітневий показник зростання переглянуто з 428 тис. до 436 тис. Рівень безробіття при цьому в травні залишився на рівні 3,6%.

Середня кількість відпрацьованих годин на тиждень не змінилася, на рівні 34,6. Погодинний заробіток зріс лише на 0,3% за місяць, що нижче очікуваного зростання на 0,4% і відповідає показнику минулого місяця.

На галузевому рівні послуг доступно 274 000 робочих місць, причому 84 тисячі лідирують у сфері відпочинку та туризму. Хоча загалом зайнятість у цьому секторі все ще зменшилася приблизно на 1,3 мільйона працівників у порівнянні з рівнем до пандемії, дані зі звіту у п’ятницю свідчать про те, що такі компанії продовжують лідирувати в працевлаштуванні.

У транспорті та логістиці також зросли потреби в людській праці — додатково 47 тис. робочих місць, у той час, як роздрібна торгівля скоротилася на 60,7 тис. робочих місць, а зайнятість у будівельному секторі зросла на 36 тис.

Згідно зі звітом BLS, рівень заробітної плати в несільськогосподарських підприємствах знизився на 822 000 або 0,5% у порівнянні з лютим 2020 року.

У травневому звіті детально описано, як відбувалося відновлення робочих місць, оскільки Федеральна резервна система посилила свої зусилля для охолодження інфляції. На початку травня центральний банк підняв базову процентну ставку на 0,5 відсоткового пункту, що стало першим підвищенням такого розміру з 2000 року. Цей крок ознаменував початок набагато більш агресивного циклу підвищення з боку ФРС.

Останній звіт про вакансії свідчить про те, що, хоча ставки зростають, зростання найму все ще є сильним рушієм економіки країни. Іншим обнадійливою ознакою є те, що частка робочої сили зросла до 62,3%. Цей показник відстежує частку американців, які працюють або активно шукають роботу.

Середня погодинна заробітна плата зросла за звітний період на 0,3%, або на 10 центів, до 31,95 долара США. Це був найменший ріст з лютого. Річний темп зростання заробітної плати також дещо сповільнився, що свідчить про те, що інфляційний тиск на ринку праці може охолоджуватися.

Загалом, звіт показує незначні зміни на ринку праці у порівнянні з останніми місяцями. Зростання числа робочих місць продовжує перевищувати очікування, а інші показники показують, що ринок праці все ще відновлюється до періоду початку пандемії. Після тижнів зростаючого страху рецесії травневий звіт про зайнятість показує, що США перебувають у режимі стабільного відновлення.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Число створених робочих місць у США у травні становило 390 000

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *