Глава Мінфіну США Єллен відвідала Київ та повідомила про транш на $1,2 млрд

Міністр фінансів США Джанет Єллен здійснила несподіваний візит до Києва, щоб підтвердити підтримку США Україні.

Про це повідомляє Reuters. «Америка буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно», — сказала Єллен.

Президент України Володимир Зеленський у Telegram написав, що США надають Україні потужну підтримку з перших днів війни не лише зброєю, а й на фінансовому фронті. У пресслужбі українського Мінфіну повідомили, що 27 лютого Україна отримала від США транш у розмірі 1,25 млрд доларів.

«Дякую вам за систематичні кроки щодо посилення санкційного тиску на Росію. Необхідно ще більше посилити санкції, щоб позбавити РФ можливості фінансувати війну», — наголосив Зеленський.

У публічних виступах прем’єр-міністр України Денис Шмигаль написав, що вони з пані Єллен обговорювали додаткові санкції щодо Росії, у тому числі конфіскацію заморожених російських активів для відновлення України. Своєю чергою, Єллен повідомила журналістам через телефон, що, як і раніше, існують серйозні юридичні перешкоди для конфіскації близько $300 млрд заморожених активів російського центрального банку. «Наші американські партнери зобов’язалися до вересня надати Україні понад 10 млрд доларів бюджетної підтримки. Крім того, США виділили 1,5 млрд доларів на швидке відновлення і ще 1,1 млрд доларів — на енергетичний сектор України і Молдови», — нагадав він.

Перший транш бюджетної допомоги від США

Джанет Єллен уточнила, що за минулий рік США надали Україні майже $50 млрд як безпекову, економічну та гуманітарну допомогу. Під час спілкування зі ЗМІ в Києві міністерка фінансів США анонсувала виділення нашій державі першого траншу прямої бюджетної допомоги у розмірі $1,2 млрд (із загальної суми на майже $10 млрд).

– Сполучені Штати вже надали Україні економічну допомогу на $13 млрд. Сьогодні я з гордістю оголошую про переказ додаткової суми на понад $1,2 млрд. Це перший транш із близько $10 млрд прямої бюджетної допомоги, яку Сполучені Штати нададуть у найближчі місяці, – наголосила Єллен.

За її словами, США фокусувалися на тому, щоб Україна мала змогу надавати в умовах війни ключові гуманітарні та соціальні послуги, включно з освітою та медициною. Крім того, економічна підтримка США допомагає українському уряду працювати в надзвичайних обставинах.

– Так само, як допомога в сфері безпеки зміцнює лінію фронту, я вважаю, що ця економічна допомога зміцнює тил, тим самим посилюючи опір України, – додала Джанет Єллен.

Міністерка відзначила боротьбу України з корупцією, попри війну, а також зусилля української влади із забезпечення підзвітності та прозорого управління фінансами, отриманими від донорів.

Візит Єллен відбувся за тиждень після того, як Київ відвідав президент США Джо Байден. Він зустрівся з главою України Зеленським під звуки повітряної тривоги та запевнив свою прихильність продовжити підтримку країни у війні з Росією, а також заявив, що Сполучені Штати готуються оголосити про нові санкції щодо Росії. Портал публікував фото історичного візиту.

Рівно рік виповнився 24 лютого з того моменту, як Росія розпочала повномасштабну війну в Україні. Президент Путін тоді визнав незалежність ДНР та ЛНР (це не визнані світом республіки). Також глава РФ називав причини нападу – це демілітаризація та денацифікація України. За різними оцінками, втрати кожної з країн, що воюють, йдуть на десятки тисяч людей. «


Світлина: https://twitter.com/SecYellen

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Глава Мінфіну США Єллен відвідала Київ та повідомила про транш на $1,2 млрд

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *