Матір неповнолітнього визнали винною у вбивстві, вчиненому її сином

Суд присяжних визнав 45-річну Дженніфер Крамблі, матір 17-річного Ітана Крамблі, який влаштував стрілянину у своїй школі в Мічигані в листопаді 2021 року, винною у неумисному вбивстві чотирьох однокласників сина.

За версією обвинувачення, Дженніфер проявила недбалість, дозволивши синові придбати зброю, та проігнорувала наявні тривожні ознаки. Її чоловікові Джеймсу також загрожує суд за подібними звинуваченнями, хоча він заперечує свою провину.

Ітан відбуває довічне ув’язнення за це вбивство. Ще семеро людей отримали поранення під час нападу. Суд округу Окленд визнав Дженніфер винною за чотирма пунктами звинувачення в неумисному вбивстві, кожен з яких передбачає максимальний термін у 15 років.

Головним питанням на суді було, чи могла Дженніфер передбачити та запобігти злочину. Адже Ітанові батьки придбали зброю, яку він використав, лише за кілька днів до стрілянини.

На суді прокурори навели свідчення того, що Ітан просив психологічної допомоги та скаржився на галюцинації, але батьки, за його словами, відмовили. Мати стверджувала, що не бачила в сина жодних психічних проблем.

Уранці того дня, коли сталася стрілянина, батьки Ітана забрали його зі шкільних зборів, де обговорювали його тривожний малюнок, та пішли на роботу, відмовившись забрати 15-річного сина додому. Учителі ж відправили його назад до класу, не перевіривши рюкзак зі зброєю.

Деякі експерти вважають, що цей суд може спричинити нові процеси проти батьків, чиї діти здійснили масові вбивства. Проте інші називають його доволі незвичайним і сумніваються у таких далекосяжних наслідках.

Родини загиблих також висловили розчарування через те, що суд не торкнувся представників школи, які, на їхню думку, також несуть відповідальність. Згідно з результатами незалежного розслідування, школа припустилася багатьох помилок, зокрема, відправивши Ітана до класу без перевірки його рюкзака.

Отже, суд визнав матір стрілка частково винною в трагедії через недогляд за сином та ігнорування ознак, що він потребує допомоги. Це може мати значні правові наслідки для батьків неповнолітніх злочинців. Водночас суд не торкнувся відповідальності школи, хоча розслідування виявило її серйозні недоліки.

Джерело: BBC

Читати також:

Стрілянина у середній школі в Айові: щонайменше одна людина загинула та численні поранені

В американському університеті стрілянина: троє загиблих, одна людина поранена (+Фото,+Відео)

В Оклахомі під час шкільного матчу сталася смертельна стрілянина (+Відео)

У ТРЦ Техасу стрілянина: загинуло 9 осіб віком від 5 років до 61 року

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *