Візит Такера Карлсона до Росії викликає чутки про можливе інтерв’ю з Путіним

Такер Карлсон, колишній ведучий Fox News, який нині має шоу на платформі X, в останні дні помічений у Москві. Це викликало чутки в Росії та США, що він готує довгоочікуване інтерв’ю з президентом Володимиром Путіним.

Якщо це станеться, Карлсон стане першим американським журналістом, кому вдасться взяти інтерв’ю у Путіна після вторгнення Росії в Україну майже два роки тому.

Речник Путіна Дмитро Пєсков заявляв, що Путін відмовляє західним ЗМІ через те, що їхні країни «отупіли» від антиросійської пропаганди. Однак Карлсон неодноразово захищав Путіна та критикував його західних опонентів. Тим самим він очолює пропутінське крило американських консерваторів.

Під час брифінгу для ЗМІ у понеділок Пєсков сказав: «Щодня до Російської Федерації приїжджає багато іноземних журналістів. Багато хто продовжує тут працювати, і ми це вітаємо». Додавши, що наразі немає інформації про можливі інтерв’ю президента, в тому числі з іноземними медіа.

У понеділок російські медіа показали, як чорний мерседес, у якому, за твердженням ЗМІ, перевозили Карлсона Москвою, заїхав до адміністративної будівлі з офісом Пєскова, а потім покинув її.

У своїх телевізійних репортажах та онлайн російські державні медіа розповідали про візит Карлсона, наче про приїзд знаменитості. Вони демонстрували кадри його прильоту, вечері в ресторані, відвідин балету «Спартак» у Большому театрі.

На одному з відео в популярній мережі X Карлсон розповів самопроголошеному шанувальнику, що приїхав до Росії, «аби поспілкуватися з людьми, розгледіти все навкруги та подивитися, як справи». На питання про інтерв’ю з Путіним Карлсон лише посміхнувся та відповів: «Побачимо».

Менш ніж рік тому Карлсон був однією з головних зірок на кабельному телебаченні як ведучий шоу «Вечір з Такером Карлсоном» на Fox News. Він був відомий пропагуванням білого націоналізму та теорій змови.

Керівництво Fox раптово закрило його програму навесні минулого року через низку скандалів як на екрані, так і за лаштунками. З того часу аудиторія Карлсона на новій посаді ведучого власного шоу в X значно зменшилась.

Коли у соцмережах поширилися фото та відео з Карлсоном у Москві, його прихильники зраділи надії, що інтерв’ю відбудеться. Критики ж розкритикували те, що на їхню думку є заспокоєнням диктатора, який розв’язав незаконну війну та жорстоко придушує будь-яку опозицію на батьківщині.

За повідомленнями, приїзд Карлсона отримав схвальні відгуки в Москві. В одному з репортажів жінка назвала його «найсміливішим та найвідважнішим американським журналістом сьогодні». Чоловік додав: «Відомий тим, що завжди говорить правду. Ось чому він часто зазнає критики у США».

Карлсон — добре відоме обличчя в Росії. Коли він ще працював на Fox, його коментарі часто демонстрували російські державні канали. Зокрема, він звинувачував Володимира Зеленського у тому, що той є «диктатором», який веде війну за зміну режиму в Росії в інтересах США та Британії.

Після звільнення Карлсона з Fox російські ЗМІ пояснювали це його «безстрашним» висвітленням подій в Україні.

Раніше Карлсон бездоказово заявляв, що уряд США завадив його спробам взяти інтерв’ю у Путіна.

Своє нинішнє шоу на платформі X Карлсон рекламує як бастіон свободи слова.

Однак Путін посилив обмеження свободи слова в Росії під час війни з Україною. Російським ЗМІ наказали називати її «спеціальною військовою операцією». Журналістам загрожує тюремне ув’язнення за використання слова «вторгнення».

Уряд Путіна вже майже рік тримає за ґратами репортера The Wall Street Journal Евана Гершковича. Його звинувачують в шпигунстві, що рішуче заперечується самим Гершковичем, його газетою та урядом США. Останній визнає його незаконно ув’язненим.

Отже, візит Карлсона до Москви і ймовірне інтерв’ю з Путіним викликали шквал суперечливих реакцій. Його прибічники радіють цій події, а критики звинувачують у потуранні авторитарному режиму. Поки що невідомо, чи вдасться Карлсону досягти своєї мети та взяти ексклюзивне інтерв’ю у Путіна. Розвиток подій залишається непередбачуваним.

Джерело: The New York Times

Читати також:

Путін має далекосяжні агресивні плани,- застерігає держсекретар США

У Fox News оголосили про звільнення скандального ведучого Такера Карлсона

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *