Последние новости
Найбільш популярні розмовні мови в США (після англійської та іспанської)

Цікава карта, створена WordFinder, показує неймовірну різноманітність діалектів, якими розмовляють у США в кожному штаті після англійської та іспанської.

В Америці найчастіше розмовляють англійською та іспанською мовами, 91,6 відсотка населення говорять обома мовами, але от третя за популярністю мова відрізняється від штату до штату. П’ята частина населення США (21,6%) вдома спілкується іншою мовою.

Найпоширеніші мови США

Англійська

Попри відсутність офіційної мови, загальноприйнятою національною мовою є англійська через те, що нею розмовляє 250 мільйонів громадян США. Деякі штати мають свою мову, і більшість з них це англійська.

Іспанська

¿Hablas español? Якщо ви розмовляєте іспанською, то зможете спілкуватися з 43 мільйонами населення в США, більшість з яких –  або для кого іспанська друга мова. Нічого дивного, адже по сусідству з США країни Центральної Америки, де розмовляють іспанською. Фактично, іспанська є офіційною мовою в 6 із 7 країн Центральної Америки; Коста-Рика, Гватемала, Сальвадор, Гондурас, Нікарагуа і, нарешті, Панама. Доречним є зазначити, що Сполучені Штати ділять кордон із Мексикою. Цей сухопутний кордон сягає майже 2000 миль у довжину, і між цими двома країнами Центральної Америки існують тісні зв’язки. Іспанська мова є офіційною мовою Мексики й широко поширеною у штатах вздовж мексиканського кордону.

Німецька є найбільш розмовною мовою, крім англійської та іспанської, у 13 штатах, що більше, ніж інші мови, — згідно з даними Бюро перепису населення США. Це підтверджується 42 мільйонами американців, які мають німецьке походження, згідно з даними перепису 2021 року. За нею йдуть французька, китайська, португальська та арабська.

Два з німецькомовних штатів включають Північну Дакоту та Вісконсин, де історично оселилися мігранти з Німеччини. Найбільша частка жителів, які ідентифікують себе як німці, проживає у Вісконсині. Німецькою мовою також розмовляють в Айдахо, Монтані, Айдахо, Небрасці та Колорадо.

У той час як менш поширені мови, такі як алеутська мова, один із двох збережених ескімоських діалектів, мови дакота та хмонг, азійський діалект, домінують в інших областях.


Французька є найпопулярнішою, за винятком англійської та іспанської, у семи штатах і округу Колумбія. Франція відіграла величезну роль у формуванні США, включаючи їхню допомогу в Американській революції та продаж нею Луїзіани.

Близько 9,4 мільйона американців стверджують, що походять з цієї країни. Нею розмовляють у Луїзіані, Північній і Південній Кароліні, Мені, Мериленді, Колумбії, Нью-Гемпширі та Вермонті.


Китайська мова йде за французькою, і нею широко розмовляють у шести різних штатах, включаючи Нью-Йорк, Каліфорнію, Вашингтон, Канзас, Пенсільванію та Делавер.

Робітники з Китаю вперше втекли від економічного хаосу у своїй країні та емігрували до США в 1850-х роках. Вони пробували свої сили на золотих копальнях, але також працювали в сільському господарстві та на заводах, особливо у швейній промисловості.

Китайські іммігранти відіграли особливу роль у будівництві залізниць на заході Америки.

В Америці близько 5,4 мільйона людей мають китайське походження та є носіями різновидів китайської мови, зокрема мандаринського та кантонського діалектів. В Штатах можна знайти найбільше китайське поселення поза межами Азії, а також найстаріший китайський квартал Чайнатаун.


Португальська є третьою поширеною мовою в штатах Юта, Нью-Джерсі, Коннектикут, Род-Айленд і Массачусетс. Мігранти з Португалії почали прибувати до США у відносно великій кількості близько 1870 року.

Більшість були чоловіками з Азорських островів, групи островів і острівців у північній частині Атлантичного океану. Їх переважно залучали для роботи на американських китобійних кораблях. Близько 550 000 людей у країні мають португальське походження, і 30 відсотків живуть у кластері Массачусетс, Род-Айленд і Коннектикут.

Тоді як арабська є найпоширенішою мовою після англійської та іспанської в Огайо, Мічигані, Айові та Теннессі.

Арабські іммігранти почали прибувати до США у значній кількості протягом 1880-х років. За оцінками, майже 3,7 мільйона американців можуть простежити своє коріння в арабській країні. Арабська є однією з мов, що розвиваються найшвидше у світі, що відображається на кількості студентів, які навчаються арабською мовою в США. На сьогодні у США найбільше населення носіїв арабскої мови знаходиться в Каліфорнії та Мічигані.

Алеутська мова, яка є надзвичайно рідкісною мовою, домінує на Алясці після англійської та іспанської.

Нею розмовляють корінні жителі Алеутських островів, які політично розділені між американським штатом Аляска та російським адміністративним поділом Камчатського краю.

Дакотські мови є третім за поширеністю мовами в Південній Дакоті та індіанським діалектом. Вважається, що нею розмовляють лише 290 людей у світі. Мова тісно пов’язана з мовою лакота та взаємнозрозуміла з нею.

Однією з найбільших азійських американських етнічних груп є американці в’єтнамського походження. Як наслідок, у Сполучених Штатах є майже 1,5 мільйона носіїв в’єтнамської мови. Хмонг є найпопулярнішою мовою після англійської та іспанської в Міннесоті. Нею широко розмовляє корінне населення Східної та Південно-Східної Азії. Біженці хмонг почали свій переїзд до Міннесоти в 1975 році після виведення американських військ після війни у В’єтнамі.

У Філіппінах розмовляють тагальською мовою. Філіппінська, стандартизована версія тагальської мови, насправді є національною мовою Філіппін. Не дивно, що завдяки Паризькому договору понад 1,5 мільйона людей у США розмовляють тагальською. Цей договір, був підписаний після іспано-американської війни XIX століття, і включав передачу Філіппін Сполученим Штатам.

Тагальська мова є третьою за поширеністю в Неваді, російська домінує в Орегоні, а польська – в Іллінойсі.Читати також:

Рим та Париж в Сполучених штатах та інші цікаві карти США

Чи заважає акцент влаштуватися на роботу за кордоном?

Варто відвідати: 10 найдивовижніших національних парків США

Особливості життя у США, які найбільше здивували українцівСвітлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *