Супербетон, винайдений американськими інженерами, здатний зберігати величезні обсяги енергії, віддаючи її при необхідності.
Як відомо, винахід бетону свого часу змінив хід цивілізації, завдяки цьому матеріалу людина ще в давнину почала будувати багатоповерхові будинки та найскладніші споруди. І тільки через багато століть відбулося нове відкриття — залізобетон, завдяки якому будівництво стало ще надійнішим і досконалішим. З того часу ЗМІ регулярно повідомляють про вдосконалення цього найважливішого будівельного матеріалу. Вчені та інженери постійно домагаються того, що він стає і легшим, і міцнішим.
Однак цього разу інженери провідного світового наукового центру — Массачусетського технологічного інституту зробили крок в іншому напрямку: вони винайшли бетон, здатний зберігати величезну кількість електроенергії, по суті перетворили звичайний фундамент будівлі на величезний павербанк. Причому, на перший погляд, елементарно: просто додавши у звичайний бетон звичайної сажі. Виявилося, що вуглець з сажі — чорний карбон — чорний порошок, що використовувався як чорнило для сувоїв Мертвого моря близько 2000 років тому — і вода створює при взаємодії з цементом і водою кристалоподібну електропровідну вуглецеву мережу. Вона пронизує собою всю опорну цементну матрицю, яка і має здатність зберігати енергію.
Тепер, залежна від кліматичних умов робота вітряних і сонячних батарей, не пропаде даремно: енергію, ними зібрану чудово збереже розумний суперфундамент, щоб при необхідності її повернути. Причому не тільки для обігріву будинків, але і для багатьох інших цілей. До того ж цей супербетон настільки дешевий, що його можна використовувати при будівництві доріг, а отже, він зможе акумулювати енергію, наприклад, з вітряних електростанцій, що стоять по узбіччях, і віддавати її електромобілям, що проїжджають по ньому, прямо під час їх руху.
Дослідники кажуть, що технічний вуглець набагато дешевший, ніж компоненти з рідкісних металів, таких як кобальт і літій, і не сильно збільшується вартість виробництва сучасного бетону. Також немає потреби у видобутку корисних копалин, що є екологічним убивцею світу та клімату.
Команда науковців підрахувала, що блок обробленого бетону розміром 45 кубічних метрів матиме достатню місткість для зберігання близько 10 кіловат-годин енергії, що становить щоденне середнє використання американської родини.
«Ви можете перейти від електродів товщиною 1 міліметр до електродів товщиною 1 метр, і, таким чином, в основному можете масштабувати місткість накопичення енергії від включення світлодіода протягом декількох секунд до живлення всього будинку», — каже Адмір Масіч, член команди MIT.
Перевіривши принципові тести, команда готує перший зразок прототипу, який буде представлений протягом наступних 18 місяців. Сподіваюся, ми почнемо відмовлятися від викопного палива вже до того моменту.
Читати також:
Наскільки безпечні та екологічні електрокари
Білий дім виділить понад мільярд доларів на заводи з очищення атмосфери
У Техасі збудували найбільший у світі район надрукований на 3D-принтері (+Фото)
У США 50 людям вживили чіпи в мозок для лікування сліпоти, глухоти та депресії
Уфолог представив Конгресу тіла інопланетян. Присягнув, що вони справжні (+ВІДЕО)
Головні медичні новини фармгалузі США у серпні 2023: прориви у лікуванні, нові ліки, експериментальні дослідження
Світлина з відкритих джерел