Перший у світі пацієнт отримав вакцину від раку

Першому у світі пацієнту введено вакцину від раку на основі онколітичного вірусу. Ін’єкцію отримав онкохворий пацієнт із неоперабельною стадією захворювання.

Як повідомляє видання Eurekalert, розробники очікують від препарату перемоги над хворобою, оскільки під час клінічних досліджень на тваринах вакцина показала успішні результати, навіть при застосуванні у піддослідних з великими пухлинами на пізніх стадіях.

Вчені давно вивчають онколітичні віруси й з’ясували, що на відміну від інших вірусів вони здатні знищувати пухлинні клітини, а також стимулювати імунну систему.

Як зазначили фахівці, ін’єкція вірусу перед запровадженням була генетично модифікована. Це зроблено для того, щоб запобігти ризику можливого ураження здорових клітин, добившись знищення виключно ракових клітин.

«Настав час для подальшого підвищення ефективності імунотерапії, і ми вважаємо, що вакцина CF33-hNIS може покращити стан та результати лікування пацієнтів та допомогти у боротьбі з раком», — повідомив доктор медичних наук, головний дослідник та професор Департаменту медичної онкології та терапевтичних досліджень City of Hope Дананг Лі.

В основі вакцини лежить вірус CF33-hNIS. У рамках першої фази клінічних випробувань люди з останніми стадіями раку, яким двічі не допомогло стандартне лікування, отримуватимуть низькі дози вірусу у поєднанні з імунотерапевтичним препаратом пембролізумабом, модифікованими антитілами, що покращують роботу імунної системи та сприяють боротьбі з раковими клітинами.

Загалом у дослідженні візьмуть участь 100 пацієнтів із США та Австралії.

Як підкреслив доктор медичних наук, фахівець у галузі хірургічної онкології в City of Hope та ключовий розробник генетично модифікованого вірусу Юман Фонг, унікальність препарату полягає в тому, що «ті самі характеристики, які в кінцевому підсумку роблять ракові клітини стійкими до хімієтерапії або променевої терапії, успішно піддаються впливу онколітичних вірусів, таких як CF33-hNIS.

«Ми сподіваємось використовувати можливості вірусології та імунотерапії для лікування широкого спектра смертельних видів раку», — підсумував лікар, розробник генетично модифікованого вірусу CF33-hNIS Юман Фонг.

За словами вчених, на першому етапі клінічних випробувань планується вивчення того, як пацієнти переносять новий препарат та наскільки він безпечний для організму. Очікується, що перша фаза випробовування препарату триватиме 24 місяці.



Світлина: pixabay

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Перший у світі пацієнт отримав вакцину від раку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *