Последние новости
Сенатор США назвав «вбивства росіян» найкращою інвестицією, яку зробили США?

Заочна суперечка сенатора-республіканця Ліндсі Грема з рупорами Кремля почалася в неділю і продовжилася в понеділок. Скандал виник через фразу сенатора, яку той не говорив.

У РФ оголосили у розшук сенатора США Ліндсі Грема через відео, де той каже, що вбивство росіян – «вдала інвестиція для США». Відео з Гремом опублікував Зеленський, але, як виявилось, воно змонтоване із двох фраз.

Російські ЗМІ звернули увагу на висловлювання сенатора США Ліндсі Грема, зроблені під час зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським у Києві. У медіапросторі РФ замайоріли заголовки про те, що сенатор назвав «вбивства росіян» кращою інвестицією, яку зробили США. На адресу сенатора полетіли звинувачення та погрози від російських політиків та чиновників. Насправді сенатор говорив про американську допомогу Україні.

На відео, опублікованому президентом України Володимиром Зеленським 26 травня, сенатор-республіканець — відомий критик російської влади та прихильник збільшення допомоги Україні — обговорює з українськими лідерами війну з Росією та постачання зброї. Зеленський каже йому, що війна для України йде під гаслом «жити вільними чи померти». «І ми зараз живемо вільними», — каже Зеленський. «А росіяни помирають», — констатує Грем. Після цього ракурс розмови змінюється, і сенатор каже: «Ми ще ніколи не витрачали гроші так вдало». Зеленський одразу після цієї фрази дякує Вашингтону за постачання зброї Україні.

Міжнародне інформагентство «Рейтер» згодом підтвердило, що в опублікованому відео є монтажна склейка — насправді слова Грема про вдалу витрату грошей не йшли після фрази «А росіяни вмирають», а були вимовлені в іншому контексті. На слова про загибель росіян в Україні Зеленський відповів сенатору, що йдеться про тих, хто прийшов з війною на українську землю. Це випливає із повного відеозапису, який надав «Рейтеру» Офіс президента України.

Наступного дня після публікації відео російські журналісти інтерпретували слова сенатора однозначно: Грем назвав саме вбивство росіян, а не допомогу Україні кращою інвестицією США. А російські політики вибухнули звинуваченнями та погрозами на адресу американського сенатора. Так, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив: «Важко уявити собі більшу ганьбу для країни, ніж мати таких сенаторів». А представник російського МЗС Марія Захарова звинуватила США у фінансуванні гітлерівської Німеччини: «Завод «Кока-Кола» в Кельні до націоналізації німецьким урядом справно постачав напої, у тому числі німецьким солдатам. А знаменита «Фанта» і зовсім була винайдена нацистами».

Голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін доручив Головному слідчому управлінню порушити кримінальну справу «за фактом висловлювань американського сенатора про вбивство росіян».

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв прокоментував у «Телеграмі» висловлювання сенатора, написавши, що у США «регулярно вбивають не лише звичайних людей, а й витрачають брудні гроші на вбивства сенаторів». «Нехай він згадає сумну долю Роберта Кеннеді, Х’ю Лонга, Клементи Карлоса Пінкні, Джона Мільтона Елліотта, Вейна Оуенса, а також інших американських політиків», — пригрозив Медведєв, перерахувавши імена вбитих у різний час сенаторів США.

Грем відреагував на висловлювання Медведєва та інших російських представників, зазначивши, що вважає гарною інвестицією допомогу Україні «у визволенні території від російських військових злочинців». Він також звернувся до Медведєва особисто, припустивши, що тому байдужа доля російських військових — інакше Росія вивела б їх з України, і вони б не гинули сотнями тисяч.


Гучний скандал обговорили також російський правозахисник Марк Фейгін та український військовий оглядач Олексій Арестович. На думку Фейгіна, російські пропагандисти навмисно у всьому вишукують русофобію і перекручують події так, щоб виставити у світлі Росію жертвою, «наче це Україна напала і ріже росіян».Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Сенатор США назвав «вбивства росіян» найкращою інвестицією, яку зробили США?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *