Последние новости
США закуплять 3 млн барелів нафти для стратегічних запасів

Договори з переможцями торгів будуть укладені не пізніше 13 січня 2023 року. Вартість нафти марки Brent стрімко росте — з $77,16 за барель станом на 16 грудня до 82,3 долара за барель станом на 22 грудня.

Сполучені Штати Америки оголосили про початок заповнення стратегічних запасів нафти (SPR), перші контракти будуть розраховані на купівлю 3 млн барелів, — йдеться в повідомленні Міністерства енергетики США.

Договори з переможцями торгів будуть укладені не пізніше 13 січня 2023 року, згодом вони мають поставити нафту в сховище Big Hill у лютому.


«Дані торги — можливість забезпечити вигідну угоду для американських платників податків, викупивши нафту за нижчою ціною, ніж та, якою її було продано — 96 доларів за барель, а також зміцнити енергетичну
безпеку на міжнародному ринку»
, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, протягом 2022 року Сполучені Штати ухвалили рішення про вивільнення зі власних стратегічних запасів нафти 210 млн барелів: близько 30 млн барелів у рамках першого скоординованого випуску країнами-учасницями Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), 60 млн барелів – у рамках другого, а також ще 120 млн барелів потім.

У жовтні президент США Джо Байден говорив, що Штати будуть заповнювати стратегічні запаси нафти, «коли ціни на неї будуть близько 70 доларів за барель». Нині зниження запасів нафти в США та можливе повернення до ладу економіки КНР підтримують ціни на сировину на відмітці $80 за барель.

Котирування нафти Brent у середу 21 грудня помітно зросли, досягнувши позначки 82,3 долара за барель (+2,9%). Основною причиною подорожчання виступили дані Міненерго США про суттєве скорочення запасів нафти країни минулого тижня. Зниження комерційних запасів становило 5,9 млн барелів при прогнозах зниження на 1,7 млн.

Проте хуртовини, що обрушилися на США цього тижня можуть стримати зростання попиту на нафту через можливе скорочення поїздок у святковий період. Нафтотрейдери також звернули увагу на дії китайської влади, яка не вводить карантин у містах, попри зростання захворюваності та перевантажені лікарні. Для сировинних ринків це може бути сигналом про те, що економіка КНР повертається до ладу.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *