У Boeing чергова хвиля кадрових змін на тлі кризи довіри

Гендиректор Boeing Дейв Калгун оголосив про відставку до кінця року. Разом із ним пости залишають голова ради директорів Ларі Келлнер та очільник комерційного підрозділу Стен Діл. Масштабні кадрові ротації пов’язані з намаганням концерну подолати затяжну кризу, спричинену низкою інцидентів з питань безпеки літаків.

Останньою краплею, що переповнила чашу терпіння, став вибух обшивної панелі в польоті на борту Boeing 737 MAX у січні 2023 року. Цей інцидент став черговим ударом по репутації виробника після двох авіакатастроф 2018-2019 років з майже 350 загиблими.

Спочатку авіакомпанії-клієнти публічно підтримали Калгуна після січневої пригоди. Однак довіра до керівництва Boeing похитнулася через затримки з випуском нових літаків та відкриття регуляторами системних проблем з якістю на ключовому заводі в Сіетлі.

Низка інвесторів вважає, що лише кадрових ротацій недостатньо для вирішення всіх проблем концерну. Американська влада обмежила виробництво літаків, допоки Boeing не виправить недоліки з безпекою та якістю продукції. Компанія перебуває у центрі низки федеральних розслідувань.

«Boeing готовий до труднощів. Ми заспокоїмо ситуацію і візьмемо її під контроль», — запевнив Калгун в інтерв’ю CNBC. Очільник ірландської Ryanair Майкл О’Лірі привітав «дуже необхідні» зміни в керівництві великого партнера.

Новим головою ради директорів став ексгендиректор Qualcomm Стів Молленкопф. Він також має знайти наступника для Калгуна. Молленкопф візьме участь у зустрічах з топменеджерами провідних авіакомпаній щодо розв’язання кризової ситуації.

Таким чином, виробник літаків намагається відновити довіру клієнтів і вийти з вкрай складного становища. Головне завдання нового керівництва — продемонструвати спроможність Boeing забезпечити безпеку та високі стандарти якості своєї продукції.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Ціни на авіаквитки у США стрімко зростають через проблеми Boeing

Boeing звільнив керівника програми 737 Max

Аудит FAA виробництва Boeing 737 Max виявив десятки проблем

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *