Аудит FAA виробництва Boeing 737 Max виявив десятки проблем

Компанія не пройшла 33 з 89 аудитів під час перевірки, проведеної Федеральним авіаційним управлінням після того, як у січні на літаку Alaska Airlines відірвалася панель дверей.

Шеститижневий аудит виробництва літака 737 Max компанією Boeing, проведений Федеральним авіаційним управлінням, виявив десятки проблем на всіх етапах виробничого процесу в авіабудівника та одного з його ключових постачальників, згідно зі слайд-презентацією, переглянутою The New York Times.

Регулятор авіаційної безпеки ініціював цю перевірку після того, як на початку січня під час рейсу Alaska Airlines відірвалася панель дверей з літака 737 Max 9. Минулого тижня агентство повідомило, що аудит виявив «численні випадки», коли Boeing та постачальник Spirit AeroSystems не дотримувалися вимог щодо контролю якості, проте не надало детальної інформації про висновки.

Презентація, проаналізована The Times, хоч і є дуже технічною, надає детальнішу картину того, що виявив аудит. З моменту інциденту з Alaska Airlines компанія Boeing опинилася під пильною увагою щодо її практик контролю якості, а результати аудиту додаються до свідчень про недоліки у виробничих процесах компанії.

У частині перевірки, зосередженої на Boeing, FAA провело 89 продуктових аудитів — типу перевірки, яка розглядає аспекти виробничого процесу. Авіавиробник пройшов 56 аудитів та не пройшов 33, із загальною кількістю 97 випадків можливого недотримання вимог, згідно з презентацією.

FAA також провело 13 продуктових аудитів у рамках частини розслідування, присвяченої Spirit AeroSystems, яка виготовляє фюзеляж, або корпус, літака 737 Max. За результатами шести аудитів були присвоєні позитивні оцінки, а сімох — негативні, йдеться в презентації.

На певному етапі перевірки агентство авіаційної безпеки спостерігало, як механіки Spirit використовували картку-ключ від готелю для перевірки ущільнювача дверей, що, згідно з документом, описує деякі висновки, «не було визначено/задокументовано/викладено в робочому нарядів «.

В іншому випадку, згідно з документом, FAA бачило, як механіки Spirit наносили рідке мило Dawn на ущільнювач дверей «для змащування при підгонці». Потім ущільнювач дверей очищався вологою ганчіркою, зазначено в документі, при цьому інструкції були «нечіткими й незрозумілими щодо специфікацій/дій, яких має дотримуватися або реєструвати механік».

Запитаний про доречність використання карток-ключів від готелів або мила Dawn у таких ситуаціях, речник Spirit Джо Бучіно сказав, що компанія «переглядає всі виявлені невідповідності для вжиття коригувальних заходів».

Джессіка Ковал, речниця Boeing, сказала, що авіавиробник продовжує «впроваджувати негайні зміни та розробляє всеохопний план дій для зміцнення безпеки та якості, а також відновлення довіри своїх клієнтів та їхніх пасажирів».

Наприкінці лютого FAA дало компанії 90 днів на розробку плану вдосконалення контролю якості. У відповідь її генеральний директор Дейв Калхун сказав, що «ми маємо чітке уявлення про те, що потрібно зробити», посилаючись зокрема на висновки аудиту.

Цього місяця Boeing повідомив, що веде переговори про придбання Spirit, яку виділив у 2005 році. Бучіно сказав у понеділок, що Spirit отримав попередні висновки аудиту від FAA і планує співпрацювати з Boeing для вирішення питань, порушених регулятором. Він зазначив, що метою Spirit є зведення до нуля кількості дефектів та помилок у своїх процесах.

«Тим часом ми продовжуємо численні зусилля, розпочаті для вдосконалення наших програм безпеки та якості», — сказав Бучіно. «Ці вдосконалення зосереджуються на людському факторі та інших заходах для мінімізації невідповідностей».

FAA заявило, що не може розкривати деталі аудиту через активне розслідування щодо Boeing у відповідь на інцидент з Alaska Airlines. Окрім цього розслідування, Національна рада з безпеки на транспорті розслідує причини, через які відірвалася панель дверей літака, а Міністерство юстиції розпочало кримінальне розслідування.

Під час перевірки FAA долучило до 20 аудиторів у Boeing і близько пів дюжини – у Spirit, згідно зі слайд-презентацією. Boeing збирає 737 Max на своєму заводі в Рентоні, штат Вашингтон, тоді як Spirit будує фюзеляж літака на своєму підприємстві в Вічиті, штат Канзас.

Аудит у Boeing був широкомасштабним, охоплюючи багато компонентів 737 Max, включно з крилами та різноманітними іншими системами.

Більшість проблем, виявлених аудиторами, належали до категорії недотримання «затвердженого виробничого процесу, процедури чи інструкції», згідно з презентацією. Деякі інші проблеми стосувалися документації з контролю якості.

«Це були не просто паперові проблеми, й часто це порядок виконання робіт», — сказав на пресконференції в понеділок адміністратор FAA Майк Вітакер. «Іноді це стосується управління інструментами — це може видаватися буденним, але на виробництві дуже важливо мати систему ефективного відстеження інструментів, щоб використовувати правильний інструмент і не залишати його поза увагою. Отже, йдеться про належний виробничий порядок, якщо хочете, та низку подібних питань».

Один аудит стосувався компонента, який відірвався від літака Alaska Airlines, відомого як дверна заглушка. Boeing не пройшов цю перевірку, згідно з презентацією. Деякі з проблем, виявлених під час цього аудиту, стосувалися інспекцій та документації з контролю якості, хоча точні висновки не були деталізовані у презентації.

Перевірка FAA також вивчала, наскільки добре працівники Boeing розуміють процеси контролю якості компанії. Агентство опитало шістьох інженерів компанії та оцінило їхні відповіді, і середній загальний бал склав лише 58 відсотків.

Один аудит в Spirit, який стосувався компонента дверної заглушки, виявив п’ять проблем. Однією з цих проблем, згідно з презентацією, було те, що Boeing «не надав доказів затвердження незначної зміни дизайну прийнятним для FAA методом». З презентації незрозуміло, якою була зміна дизайну.

Інший аудит стосувався встановлення дверної заглушки, і він був серед тих, які Spirit не пройшов. Цей аудит викликав занепокоєння щодо техніків Spirit, які виконували роботу, і визначив, що компанія «не змогла визначити необхідні знання для експлуатації своїх процесів».

Серед інших аудитів, які Spirit не пройшов, був один, що стосувався вантажних дверей, а інший — встановлення лобових вікон кабіни екіпажу.

Читати також:

Boeing звільнив керівника програми 737 Max

Авіакомпанія Alaska Airlines відновила польоти літаків Boeing 737 MAX 9

Літак Boeing 737 MAX авіакомпанії Alaska Airlines здійснив екстрену посадку через раптову втрату дверей аварійного виходу

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *