У США збираються вакцинувати медоносних бджіл

У США схвалили застосування першої у світі вакцини для медоносних бджіл.

Про це повідомляє Daily Mail.
Міністерство сільського господарства США (USDA) схвалило умовну ліцензію на вакцину цього тижня, -так виникає згідно даних біотехнологічної компанії, яка займається її розробкою.

Як зазначили у виданні, вакцина була розроблена для запобігання смертельним наслідкам від американського гнильця — бактеріального захворювання, яке послаблює колонії, вражаючи личинки бджіл. Як запилювачі, бджоли відіграють найважливішу роль багатьох аспектах екосистеми.

«Вакцина може стати проривом у захисті медоносних бджіл», — сказала у своїй заяві генеральний директор Dalan Animal Health Аннет Кляйзер.

Вакцина діє шляхом введення неактивної версії бактерії в маточне молочко, яким годують бджолину матку, після чого її личинки набувають імунітету. За даними Міністерства сільського господарства США, з 2006 року у США спостерігається щорічне скорочення колоній медоносних бджіл.

Міністерство сільського господарства США стверджує, що здоров’ю медоносних бджіл загрожують багато факторів, що іноді перетинаються, включаючи паразитів, шкідників і хвороби, а також явище під назвою «розпад колонії», яке виникає, коли робочі бджоли залишають вулик і залишають маток.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, такі запилювачі, як бджоли, птиці та кажани, відповідають приблизно за третину світового виробництва сільськогосподарських культур. Хвороба американського гнильця є проблемою для бджолярів, оскільки вона дуже заразна і не має лікування. Єдиний метод лікування вимагає спалювання колонії заражених бджіл разом з вуликами та обладнанням та лікування антибіотиками прилеглих колоній.

«Нова вакцина може стати кроком вперед для бджолярів. Якщо ми зможемо запобігти інфекції у наших вуликах, ми зможемо уникнути дорогого лікування та направити нашу енергію на інші важливі елементи підтримки здоров’я наших бджіл», — говорить член правління Асоціації бджолярів штату Каліфорнія.

Нова вакцина містить неактивну версію бактерії, яка викликає хворобу американського гнильця, Paenibacillus larvae, — повідомляє Dalan Animal health.

За даними біотехнологічної компанії, що спеціалізується на здоров’ї та імунології комах, бактерії спершу вводять в маточне молочко, яке бджоли дають бджолиній матці, яка потім ковтає корм і зберігає частину вакцини у своїх яєчниках. Компанія стверджує, що це дає бджолиним личинкам імунітет до захворювання, коли вони вилуплюються, та знижує смертність від цієї хвороби.


Ілюстративна світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США збираються вакцинувати медоносних бджіл

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *