Вчитель з Портленда знайшов у себе у дворі загублену панель літака Alaska Airlines

У п’ятницю під час польоту літака Alaska Airlines раптово відірвалася зовнішня панель, що призвело до розгерметизації салону. Пілоти екстрено повернули літак назад та здійснили вимушену посадку. На щастя, інцидент обійшовся без жертв. Однак подія викликала хвилю розслідувань та перевірок.

Панель була знайдена у дворі будинку

У неділю очільниця Національної ради з безпеки на транспорті Дженніфер Хоменді повідомила, що загублена панель, яка стала причиною аварійної посадки, була знайдена у дворі будинку шкільного вчителя у передмісті Портленда.

За словами Хоменді, ця деталь є ключовим елементом розслідування причин події. Вага панелі становила близько 27 кілограмів. Ця деталь закривала додатковий аварійний вихід у літаку.

Наслідки для авіакомпаній та виробника літаків

Інцидент негативно позначився на акціях компаній, причетних до події. Зокрема, цінні папери Boeing, виробника літака, подешевшали на 8%, що означає втрату понад 12 мільярдів доларів ринкової вартості. Акції авіакомпанії Alaska Airlines, якій належав пошкоджений літак, впали на 5%. Експерти пов’язують це із тривалим періодом проблем Boeing через аварії та скандали довкола моделі 737 MAX.

Перевірка флоту подібних літаків

У відповідь на інцидент Федеральне управління цивільної авіації США наказало тимчасово заборонити всі 171 літак Boeing 737 MAX 9 з аналогічними зовнішніми панелями. Серед них — 144 літаки американських авіакомпаній. Turkish Airlines, Copa Airlines та Aeromexico також припинили експлуатацію таких літаків для перевірок. Однак Boeing та регулюючий орган досі не погодили остаточні критерії перевірок. Тому багато деталей лишаються невирішеними.

Відзначимо що несподіване відокремлення зовнішньої панелі літака спричинило ланцюгову реакцію — від екстреної посадки до різкого падіння цін акцій причетних компаній і масштабної перевірки авіафлоту. Розслідування триває. Його результати дадуть відповідь на питання, чому сталася аварія і як запобігти таким випадкам у майбутньому.

Цікавий факт: 7 січня було знайдено телефон одного із пасажирів рейсу 1282. Телефон вцілів після падіння з висоти в 16000 футів. Він був в авіарежимі та половиною заряду батареї.

За інформацією oregonlive.com

Читати також:

Літак Boeing 737 MAX авіакомпанії Alaska Airlines здійснив екстрену посадку через раптову втрату дверей аварійного виходу

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *