Байден занадто старий, але Трамп небезпечний – опитування виборців у ключових штатах

Трамп випереджає Байдена у семи ключових штатах, попри те, що сприйняття покращення національної економіки не перетворилося на значне збільшення підтримки чинного президента.

Виборці у ключових штатах описують президента Джо Байдена як занадто старого, згідно з опитуванням Bloomberg News/Morning Consult. Це свідчить про те, що стурбованість його віком поширилася навіть серед найбільш надійних виборців Демократичної партії.

Загалом, вісім з десяти виборців у вирішальних штатах сказали, що Байден занадто старий, коли їх попросили подумати про фаворитів на виборах 2024 року. Опитування було проведено після звіту спеціального прокурора, який зобразив 81-річного президента як «літню людину з поганою пам’яттю».

Натомість менше половини респондентів сказали, що його майже певний суперник, 77-річний Дональд Трамп, занадто старий. Проте, Трамп має власні вразливості серед виборців у ключових штатах – більшість вважає колишнього президента небезпечним.

Відповідь американських виборців на питання: Якщо подумати про двох фаворитів на виборах президента США у листопаді 2024 року, Джо Байдена та Дональда Трампа, будь ласка, вкажіть, якого кандидата найкраще описує кожен пункт нижче.

Як знак того, наскільки вік та працездатність Байдена є важливими для виборців у ключових штатах, більше ніж 1000 опитаних згадали ці теми навіть до того, як їх запитали про це прямо. Вони посилалися на це у відповідь на відкрите запитання про те, що вони нещодавно чули, читали або дізналися про кандидата.

Їхні відповіді підкреслюють глибину та всюдисущість стурбованості виборців, з якою команді Байдена часто доводиться боротися.

Байден продовжує відставати від Трампа у всіх семи штатах, які найімовірніше вирішать результати виборів. Сприйняття виборцями поліпшення національної економіки не перетворилося на значне збільшення підтримки чинного президента. Опитування 4955 виборців було проведено з 12 по 20 лютого з похибкою 1 відсоток.

Відповіді американців на питання: Якби вибори президента США у листопаді 2024 року відбувалися сьогодні, і у бюлетені були демократ Джо Байден та республіканець Дональд Трамп, за кого б ви проголосували?

Трамп зберігає своє лідерство над Байденом, якщо включити інших кандидатів – незалежного Роберта Кеннеді-молодшого, Джилл Стайн від Зеленої партії та незалежного Корнела Веста.

«Занадто старий»

Коли учасників опитували про двох імовірних основних кандидатів на виборах у листопаді, більшість чорношкірих виборців, молодих виборців та жінок назвали Байдена занадто старим. Навіть серед тих, хто заявив, що планує голосувати за Байдена, сім з десяти сказали, що він підходить під цей опис. Виборці більш імовірно схарактеризували Трампа як психічно здорового або в гарному стані здоров’я.

«Вік Байдена явно залишається проблемною темою, з якою йому та його команді доведеться розбиратися, — каже Керолайн Бай, віцепрезидент Morning Consult. – Попри те, що вік кандидатів відрізняється лише на чотири роки, це явно більш чутлива тема для Байдена, ніж для Трампа».

Білий дім наголошував на лікарських висновках президента, напруженому графіку та закордонних поїздках як доказах його придатності до роботи на посаді. Звіт у середу від лікаря Білого дому Кевіна О’Коннора описав 81-річного Байдена як «здорового, активного, кремезного чоловіка, який залишається придатним до успішного виконання обов’язків президента». Кандидат часто жартує з приводу свого віку і висуває свою багаторічну кар’єру в Сенаті США як доказ свого досвіду. Коли у звіті спеціального радника було висловлено припущення, що у Байдена погана пам’ять, президент рішуче спростував ці твердження, а його помічники намагалися представити висновки як політично мотивовані.

Майже шість з десяти виборців у ключових штатах назвали Трампа небезпечним – стурбованість, що значно поширеніша серед невизначених виборців, які становлять менше однієї десятої електорату ключових штатів. Навіть 28% тих, хто планує голосувати за нього в листопаді, погоджуються, що Трамп небезпечний. Значно менше прибічників Байдена сказали те саме про свого кандидата.

Відповідь американців на запитання: Якщо подумати про двох фаворитів на виборах президента США у листопаді 2024 року, Джо Байдена та Дональда Трампа, будь ласка, вкажіть, якого кандидата найкраще описує кожен пункт нижче.

Трамп також поступався Байдену і за іншими ключовими характеристиками, оскільки менше виборців називали республіканця співчутливим чи чесним.

Кримінальні справи

Як мінімум половина виборців у ключових штатах заявляє, що буде не готова проголосувати за Трампа, якщо його буде визнано винним в будь-якій з кримінальних справ, в яких він є обвинуваченим. Це включає звинувачення у виплаті грошей порноакторці Стормі Деніелс, неналежному поводженні з секретними документами, а також окремі справи на рівні штату та федерації, що стосуються змови з метою скасування результатів виборів 2020 року.

Ці числа не надто відрізняються від справи до справи.

Так само як виборці часто згадували вік Байдена у відкритому запитанні про нього, те ж питання про Трампа викликало сотні згадок про його судові справи. Проте, прибічники Трампа були більш схильні, ніж інші виборці, ставитися до звинувачень несерйозно.

Відповідальність за кордон

Економіка – і особливо інфляція – залишається головним питанням серед виборців ключових штатів у найновішому опитуванні. Але у міру деякого зменшення економічних побоювань, виборці звернули більше уваги на кордон.

Більшість виборців ключових штатів все ще вважає відповідальними за міграційний наплив Байдена та демократів у Конгресі. Проте частка тих, хто вважає відповідальними республіканців у Конгресі та адміністрацію Трампа, зросла на 5 відсотків серед виборців ключових штатів порівняно з попереднім місяцем. Це відбулося після того, як республіканці в Палаті представників зірвали двопартійний законопроєкт про кордон за підтримки Трампа.

Політика Байдена

Однією з потенційних переваг для Байдена є те, як виборці сприймають деякі положення його флагманського Закону про скорочення інфляції. Більшість респондентів вважає, що здатність Medicare вести переговори про ціни на ліки та продовження субсидій на медичне страхування за програмою Obamacare допомогли їм або їхнім громадам.

Відповідь опитаних американських виборців на питання: Яке єдине найважливіше питання для вас при прийнятті рішення, як голосувати на виборах президента США у листопаді 2024 року?

Інші ініціативи Байдена – такі як 15-відсотковий податок на корпорації чи 1-відсотковий податок на викуп акцій – не мали такого впливу, на думку виборців.

Опитування також показало поступове поліпшення оцінки виборцями ключових штатів національної економіки – 31% сказав, що вона рухається у правильному напрямку. Це на 5 відсотків більше, ніж у жовтні.

Проте Байден й далі отримує мало кредиту довіри за ці покращення, оскільки виборці більше довіряють Трампу щодо широкого спектра економічних питань.

Методологія проведеного опитування

Опитування Bloomberg News/Morning Consult охопило 4955 зареєстрованих виборців у семи ключових штатах: 798 зареєстрованих виборців в Аризоні, 800 у Джорджії, 702 у Мічигані, 445 у Неваді, 705 у Північній Кароліні, 803 у Пенсильванії та 702 у Вісконсині. Опитування проводились онлайн з 12 по 20 лютого, а агреговані дані по семи ключових штатах були зважені для наближення до цільової вибірки зареєстрованих виборців ключових штатів на основі статі, віку, расової/етнічної приналежності, сімейного стану, володіння житлом, голосування на виборах президента 2020 року та штату. Дані на рівні штатів були зважені для наближення до цільової вибірки зареєстрованих виборців у відповідному штаті на основі статі, віку, расової/етнічної приналежності, сімейного стану, володіння житлом та голосування на виборах президента 2020 року. Похибка становить плюс-мінус 1 процентний пункт по семи штатах; 3 процентних пункти в Аризоні, Джорджії та Пенсильванії; 4 процентних пункти в Мічигані, Північній Кароліні та Вісконсині, і 5 процентних пунктів у Неваді.

Джерело: Bloomberg

Читати також:

Спецпрокурор США не висунув звинувачень проти Байдена у справі про секретні документи

Трамп оголосив готовність дебатувати з Байденом «хоч зараз»

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *