Лідери Конгресу США узгодили федеральний бюджет на 2024 рік у розмірі 1,6 трлн доларів

У неділю, 8 січня, лідери Конгресу США досягли угоди щодо ліміту державного боргу на наступний фінансовий рік у розмірі 1,6 трлн доларів. Про це оголосив спікер Палати представників Майк Джонсон. Така угода дозволить уникнути часткового закриття урядових установ наприкінці січня у зв’язку з відсутністю фінансування.

За словами Джонсона, погоджений бюджет включає 886 млрд доларів на оборонні витрати та 704 млрд – на необоронні. Складова оборонного бюджету вже була раніше затверджена президентом Джо Байденом в рамках законопроєкту про видатки на оборону у грудні минулого року.

Лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер та лідер демократичної меншості в Палаті представників Хакім Джеффріс заявили, що досягнута угода не дозволить провести скорочення бюджетних витрат, на чому наполягають деякі республіканці. Це стосується насамперед “ключових внутрішніх пріоритетів”, зокрема виплат ветеранам, охорони здоров’я та продовольчої допомоги.

На цьому тижні Конгрес відновить роботу після новорічних канікул, аби обговорити бюджетні ліміти до кінцевих термінів — 19 січня та 2 лютого. Перемовини відбуваються на тлі вимог Республіканської партії скоротити витрати на 2024 фінансовий рік нижче лімітів, узгоджених Демократичною партією та республіканцями ще у червні 2022 року.

Президент США Джо Байден привітав угоду щодо федерального бюджету. У своїй заяві він наголосив, що вона “відображає рівні фінансування, щодо яких я домовлявся з обома партіями”. Байден висловив сподівання, що узгоджений бюджет дозволить запобігти “непотрібному закриттю уряду” та захистити ключові державні пріоритети США.

Отже, компроміс щодо федерального бюджету на 2024 фінансовий рік був досягнутий лідерами Демократичної та Республіканської партій у Конгресі США. Угода має запобігти бюджетній кризі та частковому призупиненню роботи урядових установ. Проте перемовини щодо конкретних бюджетних статей триватимуть і надалі.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Байден підписав закон про оборонний бюджет у розмірі 886,3 мільярда доларів США

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *