Вкладники вивели майже $60 млрд із трьох банків США

Три банки США — Charles Schwab, State Street та M&T — повідомили про відтік депозитів на загальну суму понад $60 млрд за I квартал 2023 року, оскільки клієнти продовжували виводити свої гроші.

Financial Times пише, що новою загрозою традиційним банківським вкладам може стати нещодавнє оголошення Apple і Goldman Sachs про запуск депозитного рахунку з процентною ставкою, що в 10 разів перевищує середній показник по країні.

В Charles Schwab заявили, що в I кварталі обсяг депозитів скоротився на 11%, або $41 млрд. У річному обчисленні це значення знизилося на 30%, до $325,7 млрд. Обсяг вкладів банку State Street впав на 5%, до $224 млрд доларів що більше, ніж очікувалося. Компанія повідомила аналітикам, що у II кварталі очікує відтік безвідсоткових депозитів від $4 до $5 млрд. В M&T Bank повідомили, що загальний обсяг депозитів скоротився на 3% — зі $163,5 млрд наприкінці 2022 року до $159,1 млрд. Втеча вкладників була викликана крахом Silicon Valley Bank, Signature та Silvergate Bank, коли клієнти почали виводити гроші зі своїх рахунків такими темпами, яких не було з часів фінансової кризи у 2008 році.

З березня минулого року клієнти вивели з комерційних банків США депозити на загальну суму близько $800 млрд. Тоді ФРС вперше почала підвищувати базову ставку, а банки зберегли ставки за депозитами на відносно низькому рівні, збільшивши вартість кредитів.

Вкладники США забирають готівку з низькодохідних банківських рахунків і вкладають в альтернативні товари з вищою дохідністю, наприклад, фонди ринку чи казначейські векселі. Це дозволяє власникам депозитів користуватися підвищенням процентних ставок Федеральною резервною системою (ФРС). За інформацією Федеральної корпорації страхування депозитів, середня річна ставка за ощадними рахунками у банках США становить лише 0,37%. При цьому базова ставка ФРС варіюється від 4,75 до 5%.

У понеділок, 17 квітня, розробник персональних комп’ютерів та смартфонів Apple та найбільший інвестиційний банк Goldman Sachs оголосили про відкриття ощадного рахунку з прибутковістю 4,15% на рік. Ощадний рахунок можуть відкрити власники кредитної картки Apple Card, яка була випущена у партнерстві з Goldman Sachs улітку 2019 року. Максимальний баланс на рахунку не може перевищувати $250 тис. Депозити будуть перебувати в Goldman Sachs, який, як ліцензований банк, має доступ до страхування Федерального Агентства зі страхування вкладів (FDIC). Процентна ставка по обрахунку Apple і Goldman Sachs вища, ніж в American Express з процентною ставкою 3,75%, і ніж у Marcus (окремий бренд Goldman Sachs), який пропонує 3,9%.

Відтоки депозитів у банках США говорять про тривожний початок тижня, на якому десятки регіональних та середніх банків мають оголосити свої фінансові результати за квартал. За словами аналітиків, це дасть повну картину збитків, завданих крахом трьох великих банків у березні.

Як змінилися ціни на акції банків?


Після звіту про квартальний прибуток, який не виправдав очікування інвесторів, ціни на акції State Street впали більш ніж на 9% на Нью-Йоркській біржі. За словами виконавчого директора банку Рона О’Генрі, різке падіння цін на акції «демонструє чутливість інвесторів, бо була висока волатильність депозитних ресурсів».

Виконавчий директор Charles Schwab Уолт Беттінгер зазначив, що на короткострокові доходи вплинуло безліч факторів, у тому числі крах банків у березні та підвищення базової ставки ФРС. У той час як обсяг депозитів скоротився, обсяг фондів грошового ринку Charles Schwab збільшився на 150% — із $143 млрд у I кварталі 2022-го до $358 млрд. Порівняно з кінцем минулого року це значення зросло на 30%. Аналітик UBS Бреннан Хокен визнав, що результати Charles Schwab були «не такими жахливими, як усі побоювалися». Акції банку зросли у ціні майже на 4%. Банк M&T також показав кращі фінансові результати, ніж очікували аналітики. Його акції подорожчали майже на 8%.

Крах банків у США та Європі


На початку березня на тлі підвищення процентної ставки Федеральної резервної системи збанкрутували відразу три американські банки — Silicon Valley Bank, Signature Bank та Silvergate Bank. Ситуація спровокувала найбільшу банківську кризу з 2008 року. Рейтингове агентство Moody’s Investors Service змінило прогноз для банківської системи США зі «стабільного» на «негативний» через «стрімке погіршення операційного середовища».

Потім стало відомо про злиття двох великих швейцарських банків – UBS та Credit Suisse. Збитки останнього у 2022 році склали $8 млрд. Також влада надала обом банкам гарантію ліквідності у розмірі 100 млрд швейцарських франків.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *