Влада США відкриває кордон для українців

З 6 квітня о 6:00 ранку привозитимуть українців на кордон, що знаходиться поряд із Сан-Есідро, Мексика. Прийматимуть по 50 осіб на годину. 576 українців щодня перетинатимуть кордон США.

Потрапити в США просто — літаком до Тіхуани, реєстрація в аеропорту і протягом 1-2 діб ви вже будете на території США.

Гуманітарний пароль для українців у Мексиці: як подати та що це дає

Українці можуть потрапити до США без туристичної візи. Для цього потрібно взяти квитки до Мексики та назад (для українців віза до Мексики відкривається онлайн без співбесіди), дістатися кордону зі США і там попросити в американських прикордонників гуманітарний пароль (humanitarian parole).

Тут інструкція електронного дозволу на в’їзд до Мексики.

Як вибрати пункт пропуску на кордоні?

КПП між США та Мексикою досить багато (називаються POE або Point of Entry). Деякі пункти пропуску лише пішохідні, інші – тільки для автомобілів. У мексиканському місті Тіхуана для українців зараз відкрився пішохідний пункт пропуску, якого раніше не було. Долетіти до Тіхуани туди можна літаком від Мехіко Сіті. Далі будь-який водій Uber у місті знатиме, куди їхати.

Якщо прикордонники відмовляються надавати гуманітарний пароль, можна просити притулок. Гуманітарний пароль видається людям, які біжать із рідної країни, де сталася якась екстремальна ситуація, у тому числі війна. Українці до цієї категорії потрапляють.

Чим відрізняється гуманітарний пароль від притулку?

Гуманітарний пароль видається на 12 місяців, буде можливість отримати дозвіл на роботу. Через рік його можна продовжити. А потім продовжувати щороку, якщо ситуація в Україні не зміниться на краще. Також з гуманітарного пароля можна перейти до іншого статусу – наприклад, отримати грін-карту через шлюб, притулок чи роботу.

З гуманітарним паролем можна подати дозвіл на роботу, заповнивши форму I-765 в імміграційній службі. У середньому відповідь прийде за 30 днів, але терміни можуть збільшитися через наплив біженців.


Як просити пароль на кордоні?

Потрібно стати в живу чергу і дочекатися, коли до вас звернеться прикордонник. Тоді потрібно просити про «гуманітарний пароль». Потрібно заповнити форму i-131, додати копію українського паспорта. У формі також потрібно надати контакти поручителя. Про поручителів читайте тут.

Поручителем може бути будь-хто, як приватна, так і юридична особа. Вимоги до приватної особи – мати грін-картку чи громадянство. Зараз у США величезна кількість громадських організацій, які радо стануть поручителями українців. Оформлення гуманітарного пароля займає 2-3 години, після чого отримуєте форму I-94 та свій паспорт назад. Можна їхати до будь-якої точки США. Ніде реєструватись не треба.


Пароль чи притулок?

Гуманітарний пароль зараз для українців отримати простіше за притулок. Пароль надає статус parolee. Цей статус можна змінити на будь-який інший.

Ось прикладова розповідь українки, яка кілька днів тому отримала гуманітарний пароль на кордоні з Мексикою:

“У Бухаресті, ми дізналися про гуманітарний пароль та вирішили скористатися цією можливістю. Зробили електронні візи до Мексики. В цілях економії вирішили ризикнути та взяти квитки в один бік і не бронювати готель. Взяли найдешевші квитки з Європи в Тіхуану. Вилетіли 18 числа, рейс Прага-Париж-Мехіко-Тіхуана.
У Мехіко на імміграційному контролі все пройшло чудово, без зайвих питань, до українців справді лояльно ставляться. У візі ми вказали час перебування 17 днів, на що нам відповіли, що ми можемо спокійно перебувати в Мексиці 180 днів. Далі пересадка до Тіхуани. Після прильоту ми вирушили на вихід, викликали таксі (використовували додаток Убер, краще заздалегідь звантажити) одразу на пішу межу Сан-Есідро (усі таксисти знають, де вона знаходиться).

На кордоні була дуже довга черга з американців та мексиканців. Вони показують свої паспорти та айді та одразу ж проходять. Черга швидко рухалася. На кордоні вас одразу ж зустрічають американські прикордонники, справу з мексиканськими ви не матимете, їх там уже немає. Коли підійшла наша черга, побачивши наші паспорти, американська поліція попросила нас відійти убік і почекати, за нами прийшла дівчина з американської поліції імміграції провела нас у їхнє приміщення. Там нам запитали: чому і на яких підставах ми хочемо перетнути кордон. На що ми відповіли: нам потрібний гуманітарний пароль. Без зайвих запитань нам сказали окей і почали готувати документи. Попросили вказати адресу наших друзів в Америці.
За часом це зайняло +-3 години й нам вручили довгоочікувані паспорти з печаткою, на підставі якої ми можемо рік офіційно перебувати на території США».

Світлина: імпровізований табір українців, які шукають притулку в США, на мексиканській стороні Сан-Есідро в Тіхуані, Мексика, 2 квітня. (Guillermo Arias/AFP/Getty Images)

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Влада США відкриває кордон для українців

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *