Мерія Нью-Йорка роздає нелегалам безплатні квитки додому

Демократ, мер Нью-Йорка Ерік Адамс заявив про безпрецедентний крок: місто відкриває спеціальний центр, в якому кожен мігрант зможе отримати безплатний квиток до будь-якої країни світу.

Про це інформують The New York Post та Politico. Єдиною метою «центру повторного продажу квитків», створеного в переобладнаній церкві, є висилка мігрантів, що набридли городянам і міській владі якомога далі.

«Оскільки найближчим часом не передбачається жодних ознак вирішення проблеми безхатьків біженців, ми створили центр повторного продажу квитків для мігрантів. Тут місто подвоїть зусилля щодо придбання квитків для мігрантів, щоб допомогти їм зробити наступні кроки на їхньому життєвому шляху», – заявив співробітник мерії.

Кілікість мігрантів збільшується геометрично, влада просто не знає, що з ними робити. При цьому в ряді випадків добровільне висилання мігранта коштує навіть дешевше, адже міська скарбниця щодня викладає за утримання кожного шукача притулку $380. Поки неясно, чи погодяться мігранти продовжити подорож у пошуках кращої долі, але декілька людей уже забронювали місця на літак до Марокко.

Відповідно до опубликованих у соцмережах та місцевих ЗМІ статей та фотографій оголошень, центр працює на території колишньої школи Святої Бригітти, яку закрили у 2019 році. Заявляється, що також пропонують послуги Центрів реагування на надзвичайні гуманітарні ситуації. Оформити заявки на квитки можна з 9 ранку до 7 вечора.

Представник мерії Кайла Мамелак повідомила, що причиною для ухвалення такого рішення стала відсутність «ознак розвантаження» у найближчому майбутньому.

За останній рік у Нью-Йорк прибуло щонайменше 130 000 «шукачів притулку». Мер міста Ерік Адамс вважає ситуацію «критичною» і попереджає, що незабаром притулки міста перестануть приймати нових постояльців, тому всі мігранти будуть змушені буквально спати на вулиці, попри місцеві закони про захист безпритульних.


У 1980-х роках уряд Нью-Йорка затвердив «право на притулок» для всіх охочих: закон вимагає, щоб будь-хто міг отримати місце для ночівлі та поширюється навіть на нелегальних мігрантів. Ситуація стає все гіршою з кожним роком. У серпні Адамс уже просив Білий дім запровадити режим НС та збільшити дотації місту через наплив мігрантів. За  даними мерії, за 2023 фінансовий рік Нью-Йорк витратив 1,45 мільярда доларів платників податків на «житло, харчування та послуги для осіб, які шукають притулку».

NYP: Нью-Йорк витрачає мільйони на безплатне прання для нелегалів

Платники податків Нью-Йорка обурені тим, що їхні гроші фактично йдуть на утримання нелегальних мігрантів у притулках, зокрема, на прання брудної білизни, що надається біженцям безплатно, а також на контракти з клінінговими компаніями, які забезпечують чистоту у місцях компактного проживання переселенців, —пише New York Post.

«Платників обдирають до нитки. Ми надаємо послуги пральні людям, які прибули сюди минулого тижня. Це надто великі суми, щоб витрачати їх на прання. Ми маємо витрачати ці гроші в іншому місці. Це ще одна причина, через яку кризу з мігрантами необхідно вирішити», – заявив керівник округу Стейтен-Айленд Віто Дж. Фоссела.

При цьому точна вартість пральних послуг нікому не відома, але експерти стверджують, що вона обчислюється восьмизначною сумою, оскільки лише з однією компанією Sodexo Laundry Service місто уклало договір на $10,5 мільйона. Також є інформація про те, що Департамент у справах бездомних уклав низку контрактів із компаніями з прання, прибирання та охорони для забезпечення порядку у притулках.

Раніше повідомлялося, що на південному кордоні США впіймали рекордну кількість нелегальних мігрантів. За даними прикордонної служби США, кількість нелегальних мігрантів, які намагалися за останній рік прорватися через південний кордон країни, перевищила три мільйони – це стало рекордом за весь час ведення статистики.

Більшість із затриманих було відправлено назад, частина з них потрапила до тимчасових пунктів утримання та отримала право на звернення з проханням про надання притулку. Кількість нелегальних мігрантів зростає з року в рік. Так, минулого року було зафіксовано 2,76 мільйона затримань при незаконному перетині кордону, роком раніше прикордонникам попалися 1,96 мільйона осіб. Тільки у вересні влада США затримала понад 340 тисяч нелегалів, що також стало для Америки черговим рекордом.

Згідно з офіційною інформацією, більшість нелегальних мігрантів намагаються перетнути кордон поодинці, частка таких порушників становить 65%, 35% — це сімейні пари або неповнолітні іноземці без супроводу дорослих.

Читати також:

Страшна смерть мігрантів у Техасі

В США та Канаді планують зупинити потік нелегалів

Рекордну кількість нелегальних мігрантів затримали у США

Влада Нью-Йорка виділила $21 мільйон на підтримку українських біженців

Світлина з відкритих джерел


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Мерія Нью-Йорка роздає нелегалам безплатні квитки додому

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *