Економіка США в III кварталі зросла на 4,9%, вище за прогнози

Економіка США зросла у III кварталі швидше, ніж очікувалося, завдяки сильним споживачим витратам, попри вищі процентні ставки, триваючий інфляційний тиск і ряд інших внутрішніх і глобальних проблем.

Якщо попит залишиться стійким, інфляційні ризики можуть стати основою подальшого посилення монетарної політики.

За попередніми даними Міністерства торгівлі США, ВВП найбільшої економіки світу збільшився у липні-вересні на 4,9% у річному вираженні. Зростання більш ніж удвічі перевищило темпи II кварталу і виявилося кращим за консенсус-прогнози. Аналітики MarketWatch чекали зростання економіки на 4,7%. Респонденти Trading Economics у середньому прогнозували підвищення на 4,3%.

Головним двигуном економіки виявилися споживчі витрати. Минулого кварталу вони підскочили на 4%, що також є максимальним показником із 2021 року. Високий попит домогосподарств обумовлений поєднанням факторів, у тому числі активним набором персоналу, стабільним зростанням заробітної плати та рекордним зростанням добробуту домогосподарств цього року», — пише Bloomberg.

Інвестиції у сфері житлового будівництва зросли вперше за два роки – на 3,9%. Підвищення експорту становило 6,2%, імпорту – 5,7%. Індекс PCE Core (зміна споживчих цін без урахування вартості харчів та енергоносіїв), який уважно відстежує Федеральна резервна система при оцінці ризиків інфляції, у третьому кварталі зріс на 2,4% щодо попередніх трьох місяців. Це мінімальне піднесення з четвертого кварталу 2020 року. У другому кварталі індикатор збільшився на 3,7%.

Bloomberg зазначає, що зростання економіки може сповільнитися останніми місяцями через дорогі кредити. Стійкість економічного імпульсу в IV кварталі допоможе чиновникам Федеральної резервної системи вирішити, чи варто посилювати грошово-кредитну політику. Якщо високий попит споживачів збережеться, це створить додаткові інфляційні ризики, що своєю чергою стане приводом для нового підвищення процентних ставок.

ФРС у рамках боротьби з інфляцією підвищив відсоткову ставку за федеральними кредитними коштами (federal funds rate) до діапазону 5,25–5,5% річних майже з нуля. Ставка зараз перебуває на максимумі за 22 роки. 19 жовтня глава американського ЦБ Джером Пауелл заявив в Економічному клубі Нью-Йорка, що ставку можна підвищити ще раз, оскільки останні макроекономічні дані вказують на стійке зростання економіки США. За словами Пауелла, інфляція в країні все ще надто висока і «кілька місяців хороших даних» лише початок шляху до повернення зростання цін до цільових 2%

Публікацію остаточних даних за третій квартал заплановано на 21 грудня.Читати також:

Частка американців, які працюють з дому, впала до найнижчого рівня з початку пандемії COVID-19 

ФРС оцінила економіку США на початку жовтня як стабільну

Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в США

Крах NFT: як мільйони інвесторів виявилися власниками непотрібних картинокСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *