Байден висловив надію на швидке припинення вогню в Газі

Ізраїль та ХАМАС продовжують вести переговори через посередників у Катарі щодо можливого перемир’я.

Під час візиту до Нью-Йорка президент США Джо Байден висловив сподівання, що вдасться досягти припинення вогню між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС у секторі Газа вже наступного тижня. Ворогуючі сторони нібито наблизилися до підписання угоди за результатами тривалих опосередкованих переговорів у Катарі, метою яких також є обмін полоненими та звільнення заручників.

На думку Байдена, сам факт одночасної присутності представників обох сторін конфлікту в одному місті, попри відсутність прямих контактів, свідчить про певний прогрес у розмовах порівняно з попередніми раундами. Зокрема, на початку лютого Ізраїль відкинув пропозицію ХАМАС укласти чотиримісячне перемир’я.

«Мій радник із питань національної безпеки каже, що ми вже дуже близькі до мети. Я сподіваюся, що до наступного понеділка вдасться все ж таки остаточно домовитися та оголосити про припинення бойових дій», — наголосив Байден.

Водночас публічні заяви Ізраїлю та ХАМАС свідчать, що угода ще далеко не фіналізована. Обидві сторони продовжують звинувачувати опонента у зриві мирного врегулювання та затягуванні перемовин.

Так, очільник ХАМАС Ісмаїл Ханія після зустрічі з еміром Катару висловив готовність підтримати будь-які мирні ініціативи. Водночас він звинуватив Ізраїль у тому, що той нібито використовує переговори як прикриття для продовження «злочинних дій та геноциду палестинців».

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, у свою чергу, заявив, що готовий підписати угоду за умови відмови ХАМАС від «нереалістичних вимог». В інтерв’ю телеканалу Fox News він наголосив, що рішення тепер «цілком і повністю залежить від ХАМАС».

Отже, попри оптимістичні прогнози Байдена, досягти стійкого перемир’я між сторонами конфлікту буде непросто через взаємну недовіру та небажання йти на компроміси. Переговори триватимуть і надалі.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Військовослужбовець ВПС США, який підпалив себе біля посольства Ізраїлю, помер від опіків

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *