Каліфорнію накрили потужні зливи та ураганний вітер: евакуація населення та загроза повеней

У неділю, 4 лютого, американський штат Каліфорнія опинився в епіцентрі потужної негоди. За даними Національної метеорологічної служби США, регіон накрили проливні дощі, що супроводжуються ураганним вітром та існує високий ризик повеней, зсувів та перебоїв з електропостачанням.

Експерти попереджають, що в деяких місцях Каліфорнії може випасти місячна норма дощів всього за два дні. Зокрема в місті Лонг-Біч очікується 13-18 см опадів протягом неділі та понеділка. У Лос-Анджелесі та прибережних районах прогнозується до 15 см дощу. А в гірській місцевості сумарна кількість опадів може сягати 30 см. Про це повідомляє Voice of America.

Через затоплення також закрито аеропорт Санта-Барбари.

Пориви вітру на узбережжі досягають швидкості 110-115 км/год. Це призводить до пошкоджень ліній електропередач та тимчасових відключень електроенергії.

Через загрозу повеней та зсувів місцева влада вже розпочала евакуацію мешканців в деяких районах. Зокрема, введено обов’язкову евакуацію в частині Сан-Хосе, окрузі Вентура та деяких населених пунктах.

Нагадаємо, що цей шторм став вже другим за останній тиждень, який вдарив по Каліфорнії. Попередня негода принесла масштабні затоплення, через які загинуло 14 людей. Експерти попереджають, що повторення стихійного лиха може забрати нові життя та завдати значних збитків економіці штату.

Тож влада Каліфорнії рекомендує жителям дотримуватися підвищеної обережності, стежити за оновленнями прогнозу погоди та не ігнорувати застереження і вказівки місцевої влади щодо евакуації чи інших запобіжних заходів. Адже безпека людей має найвищий пріоритет.

Читати також:

Екстремальний арктичний холод насувається на США

Рекордна кількість загиблих через аномальні холоди у США

Ураган «Хіларі» досяг США і викликав потужні повені в Каліфорнії (+Відео)

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *