Найбільший у світі круїзний лайнер вирушив у перший рейс

Найбільший у світі круїзний лайнер Icon of the Seas («Ікона морів») вагою 250 800 тонн та довжиною майже 365 метрів вирушив у перший семиденний рейс Карибським морем з порту Маямі у Флориді.

Характеристики судна

Довжина цього корабля є рекордною і перевищує довжину легендарного «Титаніка» майже на 100 метрів. «Титанік» мав довжину 269 метрів. Довжина найбільшого авіаносця ВМС США Gerald R. Ford становить 333 метри.

Церемонія спуску на воду

У церемонії спуску Icon of the Seas на воду взяв участь відомий футболіст, капітан збірної Аргентини Ліонель Мессі, який зараз грає за клуб «Інтер Маямі».

Розкіш та розваги на борту

Лайнер може вмістити до 7600 пасажирів. Вони зможуть спати, їсти та розважатися на 20 палубах з понад 40 ресторанами, кафе та барами. Також на борту є невеликий парк з тропічною рослинністю, театр, караоке, спортивні майданчики, атракціони та аквапарк.

Вартість та місце будівництва

Судно зареєстроване на Багамських Островах і було побудоване у Фінляндії. Вартість будівництва та придбання лайнера для компанії Royal Caribbean International склала майже 2 мільярди доларів США. За даними компанії, вартість квитків становить від 1723 до 2639 доларів США за людину.

Використання скрапленого газу як палива

Рушії Icon of the Seas, що забезпечують рух цього плавучого розважального комплексу, працюють на скрапленому природному газі (СПГ). Проте екологи розкритикували таке рішення, адже використання СПГ призводить до підвищених викидів метану в атмосферу. Хоча СПГ згоряє чистіше за традиційне суднове паливо, він на 85-95% складається саме з метану.

Метан є значно небезпечнішим парниковим газом порівняно з вуглекислим газом. За словами екологів, викиди від суден на СПГ на 120% вищі, ніж могли б бути.

Позиція виробника

Компанія Royal Caribbean запевняє, що їхній лайнер все одно на 24% енергоефективніший за сучасні вимоги до морських суден. До 2035 року вони планують створити круїзне судно з нульовим рівнем викидів.

Перспективи галузі

За прогнозами, круїзна індустрія залишатиметься однією з галузей туризму, що найбільш швидко зростає. У 2021 році її внесок у світову економіку сягнув 75 мільярдів доларів США. До 2028 року частка суден на СПГ у цій галузі зросте з 6% до 63%.

«Ікона морів» покидає порт Маямі, світлина з мережі X

Отже, найбільший круїзний лайнер світу Icon of the Seas розпочав свої подорожі, пропонуючи пасажирам небувалі розкоші та розваги. Проте екологи стурбовані збільшенням викидів через використання СПГ як палива в круїзній індустрії. Виробники запевняють у переході на екологічні технології в майбутньому.

Читати також:

Як знайти українцям роботу в США: Нью-Йорк, Маямі, Аляска, Лос-Анджелес

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *