Турист з Франції знайшов в американському парку алмаз вартістю кілька десятків тисяч доларів

Жюльєн Навас, турист з Франції, приїхав до Сполучених Штатів Америки, щоб на власні очі побачити запуск приватної місячної місії з мису Канаверал у штаті Флорида. Після цього разом зі своїм другом він поїхав до міста Новий Орлеан, де дізнався про державний парк Crater of Diamonds («Кратер алмазів») у штаті Арканзас.

Навас цікавився видобутком алмазів, тому вирішив поїхати до парку і прогулятися ним. Про це йдеться у статті The Washington Post.

Опинившись там, він взяв напрокат простий набір для пошуку алмазів. «Я прибув до парку близько дев’ятої години ранку і почав копати. Це фізично важка робота: починаючи з другої половини дня, я в основному перебував на землі у пошуках чогось незвичайного», – розповів Навас.

Через кілька годин французові вдалося знайти невеликий коричневий камінь. Коштовне каміння такого типу продається за ціною близько 3780 доларів США за карат. У знайденому Навасом камені було 7,46 карата, тобто його оціночна вартість становила 28 тисяч доларів США.

Жюльєн Навас зі своєю знахідкою, світлина з мережі X

В адміністрації парку розповіли, що за кілька днів до приїзду Наваса пройшов сильний дощ, який, імовірно, змив бруд, у якому лежав дорогоцінний камінь. Це восьмий за розміром алмаз, зареєстрований з моменту відкриття державного парку Crater of Diamonds у 1972 році.

Експерти в галузі коштовних каменів припускають, що знайдений Навасом алмаз утворився приблизно 100 мільйонів років тому на глибині близько 100 кілометрів під землею за екстремальних температур та тиску. Ймовірно, він піднявся на поверхню в результаті виверження вулкана, яке створило кратер, на місці якого зараз знаходиться парк.

Знайдена коштовність, світлина з мережі X

Навас планує продати знайдений ним алмаз і витратити гроші на подорож навколо світу. Він каже, що ця знахідка назавжди змінила його життя. Адже він приїхав до Сполучених Штатів Америки просто подивитися на запуск ракети, а повертається додому до Франції з алмазом вартістю десятки тисяч доларів США у кишені.

Читати також:

Стрілянина на автошоу в Арканзасі: 1 загиблий, 27 поранених

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *