Втрати палива зірвуть місячну місію приватного корабля Peregrine

Компанія Astrobotic повідомила про критичні пошкодження свого космічного апарату Peregrine, який мав стати першим приватним кораблем на Місяці. Через витік палива місячна висадка, імовірно, не відбудеться.

Момент старту космічної ракети «Vulcan»

Початок негараздів

Перші проблеми виникли, коли інженери помітили аномалію з сонячними батареями Peregrine. Вони не могли повернутися до Сонця для підзарядки. Команді вдалося виправити ситуацію і нахилити апарат для зарядки. Однак тим часом корабель, схоже, зазнав «критичної втрати палива».

Це ракетне паливо необхідне для посадки Peregrine на поверхню Місяця. Втім, з огляду на те, що сталося, ця частина місії, скоріш за все, не відбудеться.

Наслідки для місії

Як повідомляє Astrobotic, несправність у руховій установці спричиняє значну витрату палива. Команда намагається стабілізувати ситуацію. Однак пріоритетом зараз є збір максимуму наукових даних, які вдасться отримати. Розглядаються альтернативні сценарії місії з огляду на обставини.

Це означає, що Peregrine може обмежитися лише орбітою навколо Землі, в найкращому випадку орбіти Місяця. Втрачено буде весь корисний вантаж, серед якого наукові прилади, зразки з Евересту, фізичний біткоїн та фрагменти праху понад 200 людей, серед яких колишні американські президенти.

Візуальне підтвердження

На зображенні з бортової камери Peregrine видно сильно погнутий корпус корабля та пошкоджену теплоізоляцію. Це узгоджується з телеметричними даними про несправності в руховій системі.

Команда Astrobotic каже, що акумулятор повністю заряджений. Тож вони спробують виконати максимум можливих операцій з апаратом та його вантажем, поки є живлення. Хоча місячна висадка, схоже, провалена.

Підсумуємо, що технічні неполадки завадили приватному космічному кораблю Peregrine стати першим комерційним апаратом на поверхні Місяця. Команда докладе зусиль, аби місія принаймні частково досягла наукових цілей.

Читати також:

Американські компанії змагаються у битві за Місяць

Світлина та джерело: astrobotic.com

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *