Очікувана тривалість життя американців скоротилася за останні 40 років

Дослідження продемонструвало, що вже понад 70 років громадяни інших розвинених країн живуть довше за американців, у США люди частіше хворіють, мають менший доступ до медичного обслуговування, але платять за медичні послуги значно більше, ніж громадяни інших країн з високим рівнем доходу.

Згідно з новим дослідженням, зниження очікуваної тривалості життя в США почалося в 1950-х роках і неухильно падає протягом останніх чотирьох десятиліть.

Дослідження Стівена Вульфа, почесного директора Центру товариства та охорони здоров’я при Університеті Співдружності Віргінії, опубліковане в четвер в Американському журналі громадської охорони здоров’я, показує, що з 1933 року понад 50 країн перевершили США за очікуваною тривалістю життя. Зростання показників у США було найповільнішим у штатах на Середньому Заході та у Південно-Центральній частині.

Ця проблема знову привернула увагу американської громадськості останніми роками під час пандемії COVID-19, коли спостерігалося найбільше скорочення очікуваної тривалості життя з часів Другої світової війни.

Згідно з даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, очікувана тривалість життя в країні знизилася до 76,1 року у 2021 році, що є найнижчим показником з 1996 року.

«Масштаб проблеми більше, ніж ми коли-небудь думали… кількість країн, що випереджають Сполучені Штати, набагато більша, ніж ми думали», — сказав С. Вульф.

США відстали за тривалістю життя своїх громадян від 50-ти країн світу

«Нове дослідження кидає виклик двом припущенням, які вплинули на попередні дослідження несприятливої тривалості життя у США. По-перше, у минулих дослідженнях Сполучені Штати зазвичай порівнювалися лише з обраною групою з 15–20 „рівних країн“, переважно англо-саксонських чи західноєвропейських країн із високими доходами. По-друге, експерти зазвичай вважають 1980-ті або 1990-ті роки переломним моментом, коли зростання очікуваної тривалості життя в США почало відставати від інших країн. Однак цей аналіз показує, що передчасна смерть серед американців є набагато серйознішою і найстарішою проблемою суспільної охорони здоров’я, ніж вважалося раніше», — заявив Вульф.

Вульф отримав оцінки очікуваної тривалості життя у 2022 році з Організації Об’єднаних Націй, бази даних про смертність серед людей та бази даних про смертність у США. За ними він розрахував зміни за останні 80 років у темпах зростання очікуваної тривалості життя, глобальному становищі (рейтингу) США за цим параметром, у тому числі на рівні штатів, щоб встановити тенденції.

У відправній точці аналізу — 1933, за очікуваною тривалістю життя США займали восьме місце серед 16 розвинених країн. Далі Вульф вивчив темпи зростання тривалості життя з 1950 по 2021 рік у більш ніж 200 країнах світу. В результаті він встановив, що зростання очікуваної тривалості життя в США стало сповільнюватися в період з 1950 по 1954 рік, склавши 0,21 року в рік, а в період з 1955 по 1973 приріст становив вже тільки 0,10 року в рік. До 1968 рейтинг США за цим показником впав до 29-го місця у світі.

У період з 1974 по 1982 рік спостерігалося тимчасове відновлення темпів зростання (0,34 року на рік), але далі з 1983 по 2009 рік відбулося нове уповільнення до 0,15 року на рік, а з 2010 по 2019 рік зростання очікуваної тривалості життя становило 0,06 року на рік. Пандемія 2020-2021 років призвела до різкого скорочення (-0,97 року на рік). До 2020 року ця тенденція призвела до того, що очікувана тривалість життя США опинилася на 46-му місці серед густонаселених країн світу.

«Можливо, ми і є однією з найбагатших країн світу, і ми, безумовно, витрачаємо найбільше на охорону здоров’я, але американці хворіють сильніше і вмирають раніше, ніж люди в десятках країн. Ми продовжуватимемо відставати, якщо серйозно не поставимося до політичних рішень», — заявив Вульф.

До 1950 року більшість країн, що випередили США за тривалістю життя, були зосереджені у Північній та Західній Європі, але вже у 1950-х та 1960-х роках їх потіснили кілька країн Південної та Східної Європи. У 1960-х роках до них приєдналася низка азійських країн, а починаючи з 1990-х і до 2010-х років, також кілька країн Близького Сходу.

«Якщо ви порівнюватимете Сполучені Штати лише з 15 країнами з високим рівнем доходу, ви можете гарантувати, що вони ніколи не займатимуть місце нижче 15-го, — зазначив Вульф на помилку попередніх досліджень. — Однак ми виявили, що країни з різними культурами, формами управління, суспільствами та економіками знайшли спосіб перевершити Сполучені Штати з погляду показників здоров’я та тривалості життя».

Вульф також вивчив, як тенденції зростання очікуваної тривалості життя різняться у різних штатах США, виявивши значні відмінності, які збільшилися за 60 років. Загалом темпи зростання очікуваної тривалості життя були найвищими на північному сході та заході, а найнижчими у південно-центральних та середньозахідних штатах. Попри те, що, на думку вченого, необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти складні причини, що лежать в основі цих тенденцій, однак він впевнений, що явні негаразди щодо здоров’я в США, що спостерігаються в останні кілька десятиліть, свідчать про серйозність цієї проблеми.

З’ясування того, коли очікувана тривалість життя у США почала відставати і як воно співвідноситься з рештою світу, є важливою основою для вивчення можливих причин та рішень, — вважає дослідник.

«Перевага полягає в тому, що багато країн знайшли спосіб постійно забезпечувати довге та здорове життя свого населення. Це подає надію, оскільки означає, що існують політичні рішення, які можуть допомогти американцям жити довше, — сказав Вульф і зробив висновок: «Ця проблема не у відсутності рішень, а скоріше у відсутності політичної волі».

Читати також:

У США українським пенсіонерам почнуть платити державну пенсію

Байден має намір знизити смертність від раку в США вдвічі за 25 років

Американська компанія охорони здоров’я CHS повідомила про витік даних майже мільйона пацієнтів

ВООЗ: кожна шоста у світі людина безплідна



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *